Добре відома спортивна мудрість каже, що піднятися на вершину складно, а утриматися на ній іще складніше.
В очікуванні реваншу з Тайсоном Ф’юрі Олександр Усик був змушений віддати один зі своїх чемпіонських поясів та залишитися без титулу абсолютного чемпіона світу, однак його повторна перемога над британським велетнем зміцнила переконання в тому, що Усик — це великий майстер і один з найкращих боксерів сучасності.
Техніка і клас
Ставши у травні першим за 25 років абсолютним чемпіоном світу в суперважкому дивізіоні, Усик вирішив міцно не триматися за «абсолют».
Контракт про реванш із Ф’юрі передбачав одне, а правила численних боксерських організацій говорили інше.
Тож в очікуванні повторного поєдинку з Ф’юрі Усик попрощався з поясом IBF. Хоча цей крок аж ніяк не зменшив інтересу до його повторного поєдинку з Ф’юрі, організацією котрого знову займалися поважні шейхи з Саудівської Аравії.
Друга зустріч Усика та Ф’юрі, що відбулася в Ер-Ріяді, була не менш захопливою, ніж перша. Проте, на відміну від першою бою, боксери діяли в ринзі значно обережніше: їхній реванш минув без жодного нокдауну.
Інтрига ж трималася до останньої секунди бою, й після фінального гонгу перемогу в ринзі святкували одразу обидва боксери. Однак суддівський вердикт був одноголосним — 116:112, 116:112, 116:112 на користь українця.
У своїх діях Усик виглядав переконливішим — швидшим та точнішим, особливо відчутною його перевага була в другій половині протистояння, коли британського велетня почала накривати втома.
Щоправда, далеко не всі погодилися з рішенням суддів. Найбільше невдоволених було у таборі прихильників Ф’юрі. «Це подарунок Усику від суддів на Різдво», — заявив британський боксер.
А його промоутер Френк Уоррен додав: «Я приголомшений суддівством. Звісно, я можу бути упередженим, але так, щоб в другій половині бою практично ніхто з суддів не віддав Тайсону жодного раунду... Це занадто».
«Дивіться, це був близький бій. На мою думку, перемогти міг будь-хто. Судді дали Тайсону лише чотири раунди? Я не думаю, що це було чесно, — підтримав свого співвітчизника відомий британський боксер Амір Хан. — Тайсон думав, що виграв бій, дивлячись на нього, багато людей думали, що він виграв бій. У мене було враження, що Тайсон вирвав перемогу в останніх раундах. Обидва боксери — найкращі. Але це бокс, так його бачили судді. Важкий день для британців».
Легендарний ринг-анонсер бою Майкл Баффер теж висловив свою думку, наголосивши на тому, що бій виглядав значно напруженішим і рівнішим, ніж про це говорить рахунок.
Удруге перемігши Ф’юрі, Олександр Усик підняв над головою шаблю гетьмана Івана Мазепи.
Фото з сайту suspilne.media.
Цікаво, що як експеримент на матчі використали суддівство зі штучним інтелектом, та в цьому плані його вердикт мало чим відрізнявся від офіційних результатів.
«Френк Уоррен каже, що в його підопічного відібрали перемогу? Напевно, він дивився бій у рожевих окулярах. Бо сподівався на трилогію Усик — Ф’юрі», — заявив відомий американський тренер Фредді Роуч.
Історична спадщина
А що думає про свої наступні кроки сам Усик? Одразу після завершення його бою з Ф’юрі в ринзі з’явився нинішній володар чемпіонського пояса IBF Даніель Дюбуа й зажадав реваншу з Усиком.
Український чемпіон недовго думав і звернувся до керівника Головного управління розваг Саудівської Аравії Туркі Аль-Шейха з проханням організувати такий бій.
Можливість вдруге виграти титул абсолютного чемпіона у суперважкому дивізіоні — хороший стимул. Однак Володимир Кличко каже, що цей бій Усику не потрібний.
А менеджер Усика Олександр Красюк зауважив, що попереду на Дюбуа чекає поєдинок із потужним претендентом Паркером і тому не варто забігати наперед.
Один із можливих варіантів подальшого розвитку кар’єри українського суперчемпіона — це його повернення до «крузервейту», звідки починалося його сходження у профібоксі.
При цьому дехто радить Усику навіть вийти на спортивну пенсію й у цьому плані наводять приклад Леннокса Льюїса, котрий завершив кар’єру непереможним. Хоча, здається, Усик про жодну пенсію не думає і бій з Дюбуа — найбільш бажаний для нього варіант.
Усик каже, що потужний британець — його найкращий друг, адже робить його сильнішим.
Фото з сайту sport.ua
«Я щойно усвідомив, що Усик може знову битися з Дюбуа і стати дворазовим абсолютним чемпіоном світу в надважкій вазі. Непереможний. Ви розумієте цю спадщину?» — розмірковує британський боксер Ліндон Артур.
До слова, в Ер-Ріяді Усик розповів світу про іншу спадщину, котра стосується історії його країни. На ринг проти Ф’юрі він виходив у образі гетьмана, а після бою продовжив розвивати цей образ, піднявши над головою шаблю Мазепи.
«Це нагадування всьому світу про чудового гетьмана, який боровся з росією за свободу та єдність України понад 300 років тому. Шабля XVII століття прибула до Ер-Ріяда з України, вона зберігається в Чернігівському історичному музеї, її перевезли з дотриманням усіх правил і під наглядом музейних експертів. Вперше в історії боксу такий цінний артефакт було допущено на ринг. Протягом багатьох століть росія плюндрувала ім’я Мазепи — завдяки Олександру Усику це ім’я повертається у світові медіа і отримає заслужене визнання», — пояснив Олександр Красюк.
Ну, а що стосується особистих надбань Усика, то президент WBC Маурісіо Сулейман каже: «Немає жодних сумнівів, що Усик — один із найвидатніших боксерів нашого покоління, і він створює свою спадщину».