З естафетних гонок у фінському Контіолахті офіційно стартував новий сезон біатлонного Кубка світу.
Саме в цьому виді біатлонної програми наші спортсмени історично демонстрували найкращі результати, тож тренерський штаб розраховував на високі показники й цього разу.
І, варто визнати, новий сезон наші біатлоністи розпочали непогано.
На стартову гонку — синглмікст — тренерський штаб виставив досвідченого «снайпера» Артема Тищенка та 20-річну Олену Городну, яка дебютувала в цьому виді програми на рівні Кубка світу.
За непоганої стрільби та невисокого лижного ходу Олена й Артем змогли зачепитись за топ-10 — підсумкове дев’яте місце.
«По трасі рухався стабільно, програвав на кожному колі. Зараз немає такої різкості, сподіваюся, що зі стартами прийде цей тонус. Бо зараз наче на одній передачі біжиш і не можеш додати. Задоволений тим, що почався сезон і що є шанси себе показувати. Готуюся до наступних гонок і вірю, що покажу достойні результати», — оцінив початок сезону Тищенко.
Далі ж на наших атлетів очікувала змішана естафета, на яку тренери Микола Зоц і Надія Бєлова робили чи не найбільшу ставку, заявивши найсильніший склад. До естафетної четвірки не потрапив лише Дмитро Підручний, якого через хворобу вирішили поберегти для класичної естафети.
На першому етапі бігла Христина Дмитренко, яка передала естафету Юлії Джимі на 9-му місці, а олімпійська чемпіонка 2014 року в естафеті підняла команду в топ-6. Надалі ж Антон Дудченко й Віталій Мандзин утримали збірну на шостому місці. Попереду — лише топзбірні: Норвегія, Франція, Швеція, Німеччина й Італія.
А вишенькою на торті стали класичні естафетні гонки. Чоловіча команда (Цимбал, Підручний, Дудченко, Мандзин), до якої після року на рівні Кубка IBU повернувся Богдан Цимбал, у цілому провела гонку на високому рівні, до останнього претендуючи на топ-5, але піднятися вище завадило штрафне коло Мандзина — підсумкова сьома позиція.
«Дуже задоволена хлопцями. Мене тішить, що нема ніякого провалу — робота пророблена, є ефект хороший. Будемо з кожним індивідуально говорити і розбирати», — оцінила перші гонки наставниця чоловічої команди Надія Бєлова.
А от жіночій естафетній четвірці (Городна, Дмитренко, Олександра Меркушина, Джима) не вдалось фінішувати у топ-10 — 11-та позиція після двох кіл штрафу Олени Городної.
«Не скажу, що засмутилася, бо Олена — молода спортсменка, що набирається досвіду. На її місці може бути кожна. Ми прощаємо такі помилки — гадаю, команда буде зі мною згодна. Не тримаю на неї якоїсь образи. Тренери знатимуть, кого на майбутнє ставити на етапи, але вона молодець, протрималася гідно два кола», — підтримала колегу Христина Дмитренко.
Браком досвіду пояснив невдалу стрільбу Городної і тренер Микола Зоц.
«Це життя, для чого робити трагедію? Ми говорили, що будуть і злети, і падіння. Це робоча обстановка. Це все досвід, а спортсмени — не машини, а живі люди, яким властиво десь помилятися. Не кажу, що два штрафи стріляти — це нормально. Але це частина нашої роботи, ми не зупиняємось, а йдемо далі. У цілому після перших гонок розчарувань немає, ми більш-менш виступили на своєму рівні», — сказав він.
Далі ж на наших біатлоністів чекають особисті гонки — цей вид програми відкриє коротка індивідуальна гонка у чоловіків. Тренерський штаб порівняно з класичною естафетою вирішив зробити одну заміну: Богдана Цимбала замінить Артем Тищенко. Надія Бєлова пояснила свій вибір стабільнішою роботою Артема на стрільбі.
«Богдан не потрапив до заявки, на жаль, через квоту, вона в нас менша зараз. Та й за аналізом контрольних тренувань Тищенко був більш стабільним у стрільбі, тому й шансів на індивідуальну гонку має більше», — резюмувала тренерка.