Мотивація і настрій

27.11.2024
Мотивація і настрій

Після впевненої перемоги над «Чорноморцем» динамівці одноосібно очолили турнірну таблицю чемпіонату країни. (Фото з сайту fcdynamo.com.)

Уже не раз національна збірна України з футболу відкладала вирішення принципових у турнірному плані питань на останній момент. Ситуацій, де все трималося на волосині, можна пригадати чимало. І ось знову найкращим вітчизняним футболістам випала місія з порятунку свого реноме. У матчі заключного туру групового етапу Ліги націй, проти Албанії, підопічним Сергія Реброва довелося рятуватися від вильоту в третій за силою дивізіон цього турніру.

Перевірити себе

Зібратися з силою та духом «синьо-жовтим» таки вдалося. Мінімальна гостьова перемога над албанцями не тільки убезпечила українську збірну від прямого пониження в класі. Завдяки перемозі лідера групи, чехів, над командою Грузії колектив Сергія Реброва в турнірній таблиці стрибнув одразу на дві позиції. А розмінявши четверте на друге місце в квартеті, вітчизняні «збірники» кардинальним чином змінили вектор свого руху. І в одну мить замість дрейфу в напрямі дивізіону С (а посівши третє місце в групі, українським футболістам довелося б грати перехідні матчі з однією з чотирьох збірних, котра другою завершила свій груповий турнір у Д-3 Ліги націй) тепер вони мають можливість потрапити до найсильнішої когорти турніру.
Навесні Реброва та Ко чекають стикові матчі зі збірною Бельгії, котра свій груповий турнір у дивізіоні А Ліги націй-2024/2025 завершила на третій позиції, відставши одразу на дев’ять очок від пари переможців квартету — Франції та Італії.
«Жереб — це завжди виклик, особливо коли йдеться про команди такого рівня, як збірна Бельгії. Ми добре знаємо цю команду, адже вже зустрічалися з нею на Євро-2024, тож маємо уявлення про її стиль гри та сильні сторони. Безумовно, це буде непросте протистояння. У плей-оф Ліги націй за право виходу до дивізіону А немає слабких суперників. І Сербія, і Бельгія, й Угорщина, і Шотландія — це команди елітної групи. Тому сприймаємо кожен матч із такими суперниками як можливість перевірити себе і зробити крок уперед», — наголосив Сергій Ребров.
Що сказати, з чотирьох можливих варіантів українській збірній, здається, випав найскладніший. І хоча легендарний Леонід Буряк, коментуючи майбутнє протистояння української збірної з бельгійцями, наголошує на тому, що «синьо-жовті» можуть переграти будь-яку збірну, здолати уперту збірну Бельгії команді Реброва буде дуже непросто.
Перемога в заключному матчі групового етапу ЛН дозволила збірній України піднятися з останнього на друге місце в квартеті.
Фото з сайту uaf.ua.
 
Можна зауважити, що збірна України — це команда настрою. Іншою особливістю «синьо-жовтих» є той факт, що їм неймовірно складно грати два спарені в часі поєдинки. Дуель з бельгійцями, з якими, до слова, на Євро-2024 вітчизняні збірні розписали суху «мирову», вимагатиме від підопічних Реброва максимальної викладки.
 Якими ж будуть на той час (20-го та 23 березня 2025 року) пріоритети та готовність «синьо-жовтих», сказати важко. Звісно, потрапляння до дивізіону А Ліги націй — це чудова перспектива, утім для реалізації цієї нагоди потрібно докласти максимум зусиль. При цьому в УАФ уже не раз заявляли, що основний фокус уваги тренерського штабу збірної України зосереджений на успішному відборі на ЧС-2026.

Перенасичений календар

Хай там як, а останнім часом усе більше знаних функціонерів, тренерів та футболістів наголошують на тому, що змагальний календар у європейському футболі є аж занадто перенасиченим. Від того футболісти виглядають втомленими та стали більше схильними до травм.
«За сезон ми маємо близько 70 ігор. Це як в НБА, але в НБА чотири місяці перерви між сезонами, у нас же лише три тижні перепочинку, відтак у нас надовго залишаються травми», — акцентує свою увагу очільник «Манчестер Сіті» Хосеп Гвардіола. А його колектив нині переживає не найкращі часи: уперше за 18 років «МС» програв п’ять матчів поспіль.
Незадоволений насиченим графіком і президент «Реала» Флорентіно Перес. Він критикує новий формат Ліги чемпіонів, називаючи його незрозумілим, та знову агітує за альтернативу у вигляді Суперліги.
«В цьому сезоні ми можемо зіграти 82 матчі. Цей календар неабияк шкодить здоров’ю футболістів. УЄФА та ФІФА додали ще 14 власних матчів, а це майже два додаткові місяці. У мадридському «Реалі» за останні пів року одразу сім гравців зазнали травм хрестоподібних зв’язок», — наголосив Перес.
Якщо про складність та виснажливість ігрового графіку говорять у найзаможніших клубах світу, то що вже казати про значно скромніші проєкти?
За таких умов багатьом наставникам і клубам доводиться визначати чіткі пріоритети. Приміром, у київському «Динамо» дають чітко зрозуміти, що найголовнішим для них турніром нинішнього сезону є національний чемпіонат, а виступ у Лізі Європи (так само видозмінений, як і Ліга чемпіонів) — то справа другорядна. І дарма, що в активі «біло-синіх» у цих змаганнях досі немає ні забитих голів, ні здобутих очок.
Головне, що динамівці продовжують лідирувати в чемпіонаті України. А після того, як «Олександрія» зіграла внічию в Рівному з «Вересом», їхнє лідерство в прем’єр-лізі стало одноосібним.
«Звісно, ми незадоволені таким результатом. Налаштовуватися на гру потрібно завчасно. Тиждень про це говорили команді. Знали, що нам протистоятиме бойова команда, яка багато грає вертикально, яка шукає підбори. На жаль, не достукалися до хлопців. Довелося знову говорити про це в перерві», — заявив після очкових втрат очільник олександрійців Руслан Ротань.
Наставник «Олександрії» знову нагадав, що на кожен матч футболісти потребують мотивації та налаштування. Утім завжди варто пам’ятати про рівень фізичних кондицій, від яких у сучасному футболі значною мірою і залежить підсумковий результат. 
 
ТАБЛО
Чемпіонат України. Прем’єр-ліга. 14-й тур. «Карпати» — «Колос» — 1:0, «Ворскла» — ЛНЗ — 2:0, «Динамо» — «Чорноморець» — 3:1, «Шахтар» — «Інгулець» — 6:0, «Оболонь» — «Кривбас» — 0:1, «Верес» — «Олександрія» — 1:1, «Рух» — «Лівий берег» — 1:0, «Полісся» — «Зоря» — 1:1.
Лідери: «Динамо» — 35 (13 матчів), «Олександрія» — 33 (13), «Шахтар» — 29 (13), «Полісся» — 23 (13), «Кривбас» — 22 (123), «Карпати» — 21, ЛНЗ — 18, «Рух» — 18 (13).
* * *
Ліга націй. Дивізіон В. Група 1. 6-й тур. Албанія — Україна — 1:2, Чехія — Грузія — 2:1.
Підсумкове становище: Чехія — 11, Україна — 8, Грузія, Албанія — 7.