У вітчизняному спорті не раз траплялося так, що боротьба за владу в спортивних федераціях виходила за межі регламенту. Між претендентами розгоралися конфлікти та починалася судова тяганина, що унеможливлювало спокійну передачу повноважень та впливало на життєдіяльність профільного господарства. Зрештою, переможцем у таких баталіях виходив той, чию кандидатуру приймала та затверджувала Міжнародна федерація.
Так сталося й у баталіях за крісло президента ФХУ. Попри категоричну незгоду на той час чинного очільника федерації Георгія Зубка з підсумками вересневого позапланового звітно-виборчого конгресу, на якому новим керманичем ФХУ було обрано президента ХК «Кременчук» Сергія Мазура, саме прізвище останнього згодом почало фігурувати в офіційних документах Міжнародної федерації хокею на льоду.
Зрештою, кілька місяців боротьби, котру намагалася вести команда Зубка, завершилися тим, що він оголосив про складання й передачу повноважень.
«Я більше не очолюю національну Федерацію. Група людей, яка за пів року до запланованих виборів розгорнула безпринципну кампанію дострокової зміни влади, дотиснули своє через офіційний реєстр (Міністерства юстиції України). Від цього постраждав не я. Не моя команда. Постраждав хокей. Однак ми не будемо перешкоджати, передамо справи», — повідомив на своїй сторінці у фейсбуці Георгій Зубко.
А під час боротьби за президентське крісло під питанням опинилося проведення чемпіонату країни. Утім доводити ситуацію до крайнощів протиборчі сторони не стали й після кількатижневої затримки турнір таки розпочався. Його учасники — столичні «Сокіл», «Крижинка» та «Київ Кепіталз», а також «Кременчук», «Шторм-Одеса» та херсонський «Дніпро» — досить швидко набрали хід, і після зіграних семи турів вималювалася відносно чітка картина. Уже зараз тут детально простежується четвірка претендентів за чемпіонський титул та пара аутсайдерів, котрі набиратимуть очки хіба що в очних дуелях.
У боротьбі за «золото» є явний фаворит, хоча і не йдеться про чинного чемпіона країни — «Сокіл».
На старті сезону «соколята» зіштовхнулися з серйозними кадровими проблемами, і наразі закривати некомплект подекуди випадає 16-річним юнакам.
При цьому на гру восьмого туру проти «Крижинки» очільнику «Сокола» Олегу Шафаренку так і не вдалося закрити всі наявні позиції і його команда діяла з двома кадровими «прогалинами».
А от «Крижинка», котра заявилася в чемпіонат в останній момент і включилася в змагання на тиждень пізніше за інші клуби, взагалі в цій грі діяла лише двома ланками.
Відтак грали проти фаворита на рівних хокеїсти «Крижинки» лише в першій третині матчу (0:1). Коли ж їхні сили відчутно впали, «соколята» в кожному з наступних двох періодів закинули у ворота опонента по три шайби й забезпечили собі велику перемогу — 7:0.
У нинішньому сезоні учасники ЧУ зіштовхуються з додатковими перешкодами. Одні мають складнощі з кадрами, інші говорять про фінансові негаразди, треті акцентують увагу на давніх проблемах із суддівством.
«Сезон 2024/2025 є досить непростим для всіх клубів, які беруть участь у хокейних змаганнях. На відміну від попереднього року команди за свій кошт організовують домашні матчі й у тому числі в повному обсязі сплачують за арбітраж. Утім ми вкотре стикаємося з однією й тією самою ситуацією. Зважаючи на рівень арбітражу в попередньому сезоні та відсутність жодного бажання представників суддівського корпусу змінювати свій підхід до роботи, керівництво ХК «Київ Кепіталз» заявляє про призупинення оплати роботи арбітрів на домашніх матчах нашого клубу та ХК «Крижинка» (це фарм-колектив «містян»)», — про таке йдеться в повідомленні «Кепіталз» на його офіційному сайті.
Турнірна дистанція в чемпіонаті немаленька й вочевидь краще її подолає той, у кого цих проблем у сезоні буде найменше. «Шторм» та «Кременчук» у цьому контексті виглядають переконливіше за своїх конкурентів. Одеський колектив хоч і має статус дебютанта елітного дивізіону, вже виграв національний Кубок і впевнено лідирує в чемпіонаті. А «Кременчук» — чинний віцечемпіон країни — єдина наразі команда в лізі, котрій удалося переграти «Шторм».
Можна припустити, що саме ці два колективи й вестимуть боротьбу за перемогу в «регулярці» й, зрозуміло, розглядатимуться як ключові претенденти на перемогу в «плей-оф». Утім навряд чи «Сокіл» без зусиль складе чемпіонські повноваження. Очевидно, що найгарячішою в сезоні може вийти боротьба за місця в «золотому» фіналі, адже на дві вакантні позиції претендують одразу три чи й узагалі чотири серйозні команди.
ТАБЛО
Чемпіонат України. Найцікавіші результати. «Крижинка» — «Сокіл» — 0:7, «Київ кепіталз» — «Сокіл» — 1:2, «Сокіл» — «Кременчук» — 4:3, «Кременчук» — «Шторм» — 6:3, «Кременчук» — «Дніпро» — 9:0, «Київ кепіталз» — «Кременчук» — 3:0, «Кременчук» — «Крижинка» — 16:0, «Крижинка» — «Шторм» — 1:10, «Шторм» — «Сокіл» — 4:1.
Турнірне становище після семи турів: «Шторм-Одеса» — 17, «Київ кепіталз» — 15, «Сокіл» — 13, «Кременчук» — 12, «Дніпро» — 3, «Крижинка» — 0.