Господині на замітку:

16.10.2003
Господині на замітку:

(Лариси ГРАЧОВОЇ.)

Спосіб приготування

(інгредієнти):

— Юрій Здоренко

 — лідер-вокал,

гітара

— Олександр Піпа

— бас, бек-вокал

— Вітольд Корженко

— барабани

— Pungent Stench

— «м'ясо» із сальними прожилками

      Експериментують «інгредієнти» панк-тріо «Борщ» із різноманітними стилями. Однак до останнього часу трималися осторонь масних елементів українського металу. Судячи з усього, пісна закваска для «Борщу» вже не актуальна. Тому вони й не відмовилися доповнити тьмяне меню щорічного Corefest'у. Фестиваль нарешті перекочував у пристойніші апартаменти — клуб «Утюгі». У списку перших страв тут подавали Te Deum, Inferno, Conquest. Але ж від цих заїжджених, як стара платівка, метал-банд у публіки могло статися нетравлення. Очікуючи найавторитетнішого сморіду («Острое Зловоние» — так перекладається Pungent Stench ) — австрійців Pungent Stench, прихильники серйозного «м'ясного» бруталу на будь-що не погоджувалися. Вони дуже красномовно потягували пиво за барними стійками, мовляв, ми не з таких.

      Проте «борщі» задали драйву як активістам, так і пофігістам. Може, тому, що їм самим було глибоко «по фігу», як і властиво панкам. Хоча в тому-то й річ, що вони не чистокровні панки. Швидше — суміш, витримана у старих металічних традиціях. «Суміш» із шизофренічно «підірваним» ентузіазмом.

      — Скажіть, кого з пропонованих сьогодні «ваговиків» логічніше за все подати до «Борщу»?Здається, Pungent Stench «випікають» не грінки. В поєднанні з вами це швидше борщ із м'ясом. Чи «перетравить» публіка?

      Здоренко: — Нам от самим цікаво зацінити, як виглядатимемо в такому контексті.

      Піпа: — Ми, чесно кажучи, не чистокровні металісти і затесалися сюди, так би мовити, по блату. Можна сказати одразу, що ми, можливо, надто мелодійні. А за важкістю, сподіваюся, ми не поступимося.

      — Чи слухали музику, важчу за панк-рок?

      Піпа: — Ну, важка музика важкій музиці — різниця.

      Здоренко: — Ми слухали важку музику тоді, коли вона ще навіть не називалася хеві-метал (благоговійно): Judas Priest, Motorhead, Iron Maiden, AC/DC. Ось у нас барабанщик є —  він якраз бавився «важкеньким».

      Drumms Вітольд: — З дитинства я слухав Pantera і, як усі підлітки на той час, — Slayer, Sepultura, Kreator.

      — Що подобається iз сучасних музичних напрямів, зокрема iз сучасної «важкої» музики?

      Здоренко: — Зараз дуже багато гуртів, про яких я «не в курсі» взагалі. Ось, приміром, наш директор виховує нас у дусі скандинавського металу. Намагається...

      Піпа: — Простіше сказати, кому не віддаємо перевагу. Приміром, нам не подобається важка музика з клавішами (хе-хе). Ми пуритани року, тому нам ближче розігруватися на гітарах.

      — Чи згодні з тим, що вас заочно називають сумішшю «Рамштайн» та «Моторхед»?

      Здоренко: — Рамштайнчик. Ну, «Рамштайн» непогані, просто гітара смачно звучить, і деякі рифи ми іноді використовуємо. Але ближчі до «Моторхед», тому що більше подобається та музика, на якій ми виховувалися, виросли. Ми ще пам'ятаємо Kiss, Slade, які якраз нещодавно виступали. Почав слухати музику якраз із Queen, Slade, Deep Purple, Led Zeppelin, Motorhead, Nazareth.

      Drumms Вітольд: — Ми граємо якийсь core з явно панківським ухилом. У деяких гуртів теж місцями ідіотський кор. Тому ми підтримуємо традиції.

        До чого «котиться» стиль гурту? Куди, сподіваєтесь, винесе?

      Drumms: — Куди винесе, туди і підемо.

      Здоренко: — Задіяні різноманітні стилі. Ось навіть зараз будемо працювати над аріями з опер. Але, незалежно від того, що ми намішуємо, все одно виходить панк.

      Піпа: — Втім доволі важкий.

      — Як вам концерт Роберта Планта у Києві?

      Піпа: — Ну, все планово. Були майже всі ми. Проторчали, звичайно.

      Drumms: — Я ще школярем був на концертах «Пантери», «Металіки», «AC/DC».

      Піпа: — Були і на Ministry в Парижі.

      — Чи встигли ознайомитися з творчістю Pungent Stench?

      Здоренко: — Так, буквально годину назад, обличчя до обличчя.

      Піпа: — У нас відео є.

      Drumms: — Цікавий сам настрій. Дуже давно був на такому серйозному рок-фестивалі. Тому мені дуже цікаво спостерігати все в цілому, не лише Pungent Stench.

      — Наскільки прийнятна для вас тематика садомазохізму, яку пропонують австрійці?

      Піпа: — З одного боку цікаво, але ми поглянемо з-за куліс. Нам ближча суто слов'янська тематика: п'янство, розпуста, легка веселість.

      — А в житті так само, як і в піснях?

      Піпа: — Якби я знав, що знадобиться,то приніс би із собою справку з печаткою про те, що у мене остання стадія алкоголізму. Тут я чистий, знаю, про що кажу.

  • Наука від Різуна

    Після виходу в «УМ» публікації «Заплатіть і... виселяйтесь», у якій ми написали про порушення студентських прав у гуртожитку №18 Інституту журналістики Київського Національного університету ім. Т. Г. Шевченка, на вулицю Єреванська, 14д навідалася перевірка, створена за наказом ректора Леоніда Губерського. Утім її візит можна було передбачити значно раніше: про наближення ревізорів свідчили хоча б декілька зривів пар для «роз’яснювальної роботи», яку проводив з усіма п’ятьма курсами директор Інституту журналістики (ІЖ) Володимир Різун. Паралельно з ним аналогічні «виховні співбесіди» провела комендант гуртожитку Марія Апанович. >>

  • Заплатіть і... виселяйтесь!

    Поки столична влада намагається знайти достатню кількість місць для розселення іноземних гостей, які відвідають нашу державу під час чемпіонату Європи з футболу, на столичні виші покладено обов’язок привести придатні для заселення житлові площі до прийнятного рівня. Утім більшості ВНЗ доведеться «ламати голову», де взяти необхідні гроші, не чекаючи на державну допомогу. Відтак, побоюються спудеї, фінансовий тягар ляже на плечі тих, чиї роки навчання і проживання в гуртожитку збiглися з проведенням у державі свята футболу. >>

  • Парта для панночки

    Незвичайний навчальний заклад почав свою роботу в селі Новодмитрівці Золотоніського району на базі тамтешньої школи. А ініціатором створення школи шляхетних українок, де навчаються не лише старшокласниці сільської школи, а й дівчата з районного центру, є директор Новодмитрівської школи Олександр Тукало. >>

  • Примо­ро­жений тренінг

    Більше півтисячі молодих людей взяли участь у першому Всеукраїнському молодіжному фестивалі «Фабрика майбутнього», який розпочав роботу на базі Севастопольського туристичного центру «Золотий берег». Проект зібрав у селищі Орловка неподалік Севастополя активістів з усіх областей України. Учасників поділили на команди, за якими закріпили досвідчених тренерів та інструкторів. Щодня активна молодь спілкувалася з відомими та авторитетними науковцями, політиками, арт­діячами, журналістами, зірками шоу­бізнесу, спортсменами тощо. >>

  • Пошити собі «вуха»

    Ольга Шамрай свого часу дуже захоплювалася японською культурою та власне аніме. Спочатку це було лише у вигляді перегляду мультфільмів, а потім дівчину захопив властивий цій культурі вид творчості — косплей — переодягання в улюбленого персонажа. Не оминуло це й Ольгу, якій одного разу закортіло вдягтися відьмою. Але як же так сталося, що Оля сама почала шити? >>

  • «Золотий байт» шукає розумних

    Найбільший відкритий чемпіонат для талановитої молоді, яка захоплюється ITтехнологіями, проводиться вже вчетверте з ініціативи Комп’ютерної академії «Шаг» і охоплює 13 міст України. У 2010 році конкурс зібрав більше 5,5 тисячі учасників. >>