Не віриться, але в наш вік технічного прогресу програму пілотованих космічних польотів здійснили тільки три країни: СРСР, США та відучора Китай. Учора перші шпальти китайських газет рясніли заголовками на кшталт «Китайська мрія полетіти у космос стала реальністю», а Китайське центральне телебачення перервало свої програми, щоб передати спецповідомлення про подію, яка, на думку лідерів комуністичної країни, має піднести патріотичний дух китайців та зміцнити імідж країни. Космічна програма Китаю розроблялася останні десять років під грифом підвищеної секретності, навіть ім'я першого пілота стало відоме лише за декілька годин до старту: з трьох достойних вибрали 38-річного пілота-винищувача Яна Лівея. Ракету запустили о дев'ятій годині ранку за місцевим часом з космодрому у пустелі Гобі, що на крайньому північному заході країни. Через десять хвилин, рапортує китайська влада, капсула «Шеньчжоу-5» вийшла на орбіту. Очікувалося, що політ, під час якого корабель мав зробити 14 обертів навколо Землі, триватиме 21 годину. Тобто сьогодні «китайський Гагарін» мусить повернутися на Землю. За попередніми підрахунками, Лівей повинен приземлитися сьогодні вранці на північних полях Китаю.
Китайська влада особливо підкреслює успішність польоту. Першим повідомленням пілота було: «Я почуваюся добре». «Асошіейтед Пресс» також цитує командира контролю за польотом: «Капсула «нормально вийшла на орбіту». Водночас «Бі-Бі-Сі» передає, що експерти, переглядаючи телекартинку, помітили, як на старті від ракети «щось відвалилося». Зовні корабель «Шенчьжоу-5» схожий на радянський «Союз» і є його доопрацьованою копією. Але китайські спеціалісти стверджують, що всередині він повністю китайський і розроблений з урахуванням останніх наукових досягнень.
Одними з перших КНР привітали Сполучені Штати, які назвали цей політ «важливим досягненням в історії людських досліджень». «Славою нашої великої батьківщини» назвав запуск першої пілотованої ракети генсек ЦК КПК Ху Дзіньтао, який був присутній на космодромі під час запуску. Зображення лідера у затемнених окулярах транслювало державне телебачення КНР. І хоча китайський уряд був переконаний в успішності місії, пряму трансляцію про всяк випадок відмінили.