На Черкащині на 146 гектарах вольєру для напіввільного утримання диких тварин Пехівського лісництва Звенигородського лісгоспу зараз мешкають 59 оленів плямистих.
Як повідомили «Україні молодій» у Центральному лісовому офісі, в угіддях цієї філії почали розводити таких тварин іще в 2017 році.
Тоді облаштували вольєр та заселили 7 самок та 2 самців. І створили для них усі необхідні умови, тож олені почуваються тут комфортно і в безпеці.
Триває сезон зимової підгодівлі тварин. Олені зазвичай тримаються подалі від людей, але до підгодівельних майданчиків навідуються дуже часто, знають, коли їх наповнюють, і ходять поруч.
За словами мисливствознавця Звенигородської філії Олександра Шевченка, працівників лісництва вони не бояться, адже до їхнього запаху звикли.
Також добре знають, як виглядає і гуде авто, на якому привозять їжу, тож не полохаються.
Зимова підгодівля для тварин необхідна, наголошує пан Олександр. Це допомагає їм легше пережити зиму і зберегти популяцію, тож лісівники влітку для цього й заготовляють корми: зерно, сіно, гілля, кукурудзу.
Для нинішнього сезону єгерська служба заготовила 17,5 т сіна, 43 т зерна, 11,5 т коренеплодів, 1 тис. 500 віників гіллячкового корму, закупили 275 кг солі.
У лісгоспі розповідають, що викладають корми для оленів за необхідності, адже за сприятливих погодних умов тварини можуть знайти їжу самостійно.
Якщо ж земля мерзла і сніговий покрив дуже щільний, то корму в годівниці потрібно більше, адже така погода унеможливлює добування їжі.
Для того, щоб дикі тварини завжди були забезпечені поживою, в угіддях філії функціонує близько 70 підгодівельних майданчиків різної пропускної спроможності і 130 солонців.
Підгодівля допомагає вижити тваринам узимку, а щоденні рейди з охорони лісових і мисливських угідь дозволяють убезпечити їх від браконьєрів та зберегти біорізноманіття наших лісів, підсумовують черкаські лісівники.