Сакральне сяйво перемоги: поблизу Жовкви відроджуються традиції українського іконопису
«Сим знаком переможеш» — таку назву має проєкт, який наповнив сучасниммистецтвом, пов’язаним з духовною спадщиною, місто Жовкву та околиці. >>
Документальний фільм «Незавершений політ» розповідає про Дениса Монастирського. (Фото надане командою творців.)
У день роковин трагедії, яка сталася 18 січня 2023 року у Броварах на Київщині неподалік будівлі дитячого садка, де внаслідок падіння гелікоптера загинули, зокрема, очільник МВС Денис Монастирський та його перший заступник Євген Єнін, — на YouTube відбудеться прем’єра фільму «Незавершений політ».
Документальну стрічку присвячено дослідженню особливостей характеру та дій загиблого у 42 роки міністра внутрішніх справ — його ціннісних орієнтирів і пріоритетів, незвичайного стилю керівництва та ідей, які він спромігся запустити, а також жорстких, нерідко контраверсійних рішень, які ініціював з початком повномасштабного вторгнення рф задля оборони нашої держави.
Денис Монастирський обіймав посаду міністра внутрішніх справ з липня 2021 року. Його попередніми місцями роботи були університет, юридичні фірми, громадський сектор та парламент.
Загалом для стрічки записано близько 40 інтерв’ю з його колегами, друзями та рідними. Через їхні спогади розкриваються його захоплення, сумніви, життєва філософія.
Серед спікерів фільму: головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, керівник ГУР Кирило Буданов, голова ВР Руслан Стефанчук, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, дружина Жанна Монастирська.
Творці фільму переконують, що Денис Монастирський став унікальним явищем в українській системі влади, а його команда, частина якої загинула разом з ним в авіакатастрофі, фактично уособлювала незвичайну для української влади ідею етичного лідерства. До речі, захоплювався буддизмом і любив ходити в гори, власноруч відновлював архітектурні пам’ятки.
Автор ідеї фільму Ростислав Смірнов, співзасновник батальйону «Добробат» і радник ексміністра, коментує: «Я ніколи не бачив Дениса без усмішки, він завжди був дуже легкий, розважливий, ніколи не ухвалював поспішних рішень. Хоч би що я запропонував, той завжди казав: «Я подумаю». Коли я вперше зайшов до його кабінету, ще не знаючи Дениса, він узявся проводити мені екскурсію, розповідав, що тут і як. Показав своє хобі — настільний футбол. З ним можна було спілкуватися годинами, взагалі не помічаючи часу — легко й цікаво. Саме завдяки таким людям, як Денис, які в перші дні стояли пліч-о-пліч з усіма, нам вдалося зберегти країну. Це було складно. І от тоді було мінімум публічності, максимум роботи. Якраз про це народ має знати».
Режисер Микола Короткий так говорить про задум стрічки: «Наш меседж — це політик 2.0. Те, до чого ми ще не дозріли у політичному керівництві. Денис — ніби з майбутнього або прийшов у наше життя, щоб задати високу планку. Мистецтво для Монастирського було на першому плані; у всіх сферах життя він був передусім митцем. Глибокі юридичні та політичні знання, а також бажання працювати на суспільне благо і робили його політиком майбутнього. У своєму відеощоденнику він наголошує, що треба рятувати культуру, бо це буде єдине, що зможе навіть з попелу відтворити державу. Фільм сповнений віршів і цитат, а наскрізний сюжет побудовано навколо ліплення скульптури Божої Матері. Саме таку п’ятиметрову скульптуру авторства Олексія Леонова розміщено в Софії Київській за сприяння Дениса».
Сценарист Дмитро Терновий додає: «Це насправді дивовижна історія про те, як чесна людина заходить у жорстку структуру і не ламається в ній, а трансформує її зсередини, «заражає» цю систему власними ідеями, візіями, цінностями».
«Сим знаком переможеш» — таку назву має проєкт, який наповнив сучасниммистецтвом, пов’язаним з духовною спадщиною, місто Жовкву та околиці. >>
Понад півмільярда гривень на реалізацію державних політик неефективно використало Міністерство культури та стратегічних комунікацій. >>
Випуск нового поштового набору, створеного на честь спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони KRAKEN анонсував Національний поштовий оператор «Укрпошта». >>
На сцені Національної філармонії України 12 та 13 жовтня відбудеться прем’єра semi-opera «Король Артур: у пошуках героя» від Open Opera Ukraine. >>
За рік росіяни вивезли через порт Маріуполя понад 180 тисяч тонн вкраденого українського зерна. >>
Маньківський селищний краєзнавчий музей, розташований у селі Дзензелівка Уманського району, відзначив 35-річчя. >>