Ляшко застерігає: пневмонія через десятиліття стане невиліковною, а трансплантації - припиняться
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Життя сотням українських захисників у найгарячіших точках на лінії фронту врятували медики-спецпризначенці, які діють в унікальному підрозділі, створеному в Центрі спеціальних операцій «А» СБУ — легендарній «Альфі».
Що й казати, за майже два роки повномасштабного вторгнення вони провели велику кількість оперативних втручань під обстрілами.
«Це справжні спецпризначенці. Вони виконують свої завдання у безпосередній близькості до лінії зіткнення. За 10-15 кілометрів від лінії фронту вони проводять складні хірургічні втручання і повертають з того світу наших побратимів. Це — лікарі від Бога», — розповів голова СБУ Василь Малюк у фільмі «Бойові медики. Смерть зачекає» з документального циклу «СБУ. Спецоперації перемоги».
За його словами, військовослужбовці ЦСО «А» СБУ воюють з 2014 року, але після повномасштабного вторгнення виникла необхідність посилення медичного напряму. Тож саме цей підрозділ ЦСО «А» СБУ створили за зразком медичних корпусів найкращих армій світу — США, Франції, Німеччини.
«Зараз ми маємо значно більше практичного досвіду на полі бою. І, по суті, вони вчаться у нас», — наголосив Василь Малюк.
І зазначив, що бойові медики рятують не тільки співробітників ЦСО «А», а й усіх військовослужбовців Сил оборони, які потребують невідкладної медичної допомоги.
Показово, що свої операційні медики-спецпризначенці можуть оперативно розгорнути практично у будь-якому місці недалеко від лінії зіткнення. Це дає можливість врятувати більше життів.
Адже чим далі потрібно транспортувати важкопораненого з поля бою, тим менше у нього шансів вижити.
У фільмі розказані історії бійців, які мали майже нульові шанси на виживання. Одна з них — про стрільця-зенітника ЗСУ, в авто якого ворог поцілив із протитанкової ракети, інша — про бійця, якому після поранення вчасно провели надскладну операцію на серці неподалік лінії фронту.
Зрозуміло, що інформація про бойових медиків є засекреченою. Світова практика показує, що імена цих лікарів, їхнє пересування, професійні деталі мають бути у таємниці.
Бо цінність життя кожного з них помножена на сотні врятованих ними життів.
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Двоє жителів Вараського району отримали підозру за організацію незаконного переправлення людей через кордон за попередньою змовою та з корисливих мотивів. >>
Групу мешканців Харківщини, які співпрацювали з російською розвідкою, підірвали авто з воїном ЗСУ і готували нові теракти, икрила і затримала Служба безпеки України >>
Військова контррозвідка та слідчі СБУ за сприяння Головнокомандувача Збройних Сил України та Командувача ССО затримали «розконсервованого» агента російської воєнної розвідки. >>
Служба безпеки та Національна поліція затримали ще двох ворожих поплічників, які на замовлення спецслужб росії шпигували за Силами оборони та вчиняли підпали на півдні та заході України. >>
Кіберфахівці Служби безпеки затримали ще одного агента російської воєнної розвідки (більш відомої як гру) у Чернігові. >>