Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Для участі у змаганні кожен із його учасників повинен був зареєструватися і переказати як благодійний внесок 660 грн (Фото Валентини РОЗУМЕНКО.)
У ці важкі для країни часи українській армії вкрай необхідна наша підтримка.
Однією з підтримуючих стала акція, організована благодійним фондом «Гуркіт» та «Культурним баром «Анжела»: любительський турнір із настольного тенісу, який відбувся увечері 15 грудня в чудово обладнаному величезному столичному спорткомплексі педуніверситету ім. М. Драгоманова.
Для участі у змаганні, яке тривало понад 5 годин, кожен із його учасників повинен був зареєструватися і переказати як благодійний внесок 660 грн (по гривні за кожен день повномасштабної війни) на рахунок БФ «Гуркіт», який іще з початку «повномасштабної війни організувався у команду волонтерів та волонтерок і допомагає військовим, медикам і цивільним.
Метою організаторів цього дійства було зібрати 380 тис. грн на 2 дрони Mavic 3T для 411-го батальйону безпілотних авіаційних комплексів, що несе службу на Таврійському напрямку.
Долучитись до збору мали можливість усі бажаючі, задонативши на благородну справу посильну для себе суму. У перерві між запеклими спортивними «боями» було також проведено благодійний аукціон, на якому розігрували оригінальні лоти, зокрема, кусок солі, вирізаний у формі листка, з виробничого об’єднання «Артемсіль» та ящик від боєприпасів, привезений з-під Куп’янська.
Крім того, впродовж усього турніру на другому поверсі комплексу проходив жвавий волонтерський благодійний ярмарок, де можна було придбати чимало цікавих і корисних речей (це і власноруч пошиті прапори, колекційні монети, уніформа, вишиті-розмальовані сумочки тощо), а кошти від їх продажу також пішли в загальну скарбничку для закупівлі цих двох недешевих дронів.
Щодо самого турніру, то, за регламентом, гравцю мало бути не менше 13 років: всі 101 учасник (із зареєстрованих 136) були розбиті на 16 груп шляхом жеребкування.
Оскільки, окрім майстерності людини, важливу роль у тенісі відіграє й якість ракетки, то всім учасникам турніру видали однаковісінькі «інструменти» для гри й пінг-понговий м’ячик. На 18 столах перед початком турніру можна було добряче «розігрітися» з будь-яким суперником.
За правилами турніру, змагання проводилися з вибуванням після двох поразок, тобто кожен учасник міг зіграти мінімум з двома суперниками. Гра відбувалась за олімпійською системою «на виліт» — переможці в парах проходять в 1/64, 1/32, 1/16, 1/8, 1/4, півфінал, фінал.
Незвичним особисто для мене було те, що кожна партія тривала не до 21 очка (так, як ми грали в далекі 1970-ті роки, коли в молодших класах ходили з однокласниками на спортивну секцію), а лише до 11.
Завдяки донату доньки Софії мав змогу й сам позмагатися. Зігравши з трьома суперниками, двом — програв. «Тішило» те, що, як з’ясувалося згодом, програв майстру спорту, який на турнірі посів… 3-тє місце.
Крім того, отримав ще й у подарунок прапор, власноруч зшитий Оксаною Барановською, з якою мав перший «бій».
У підсумку, як зазначив один з організаторів турніру, керівник «Гуркоту» Влад Самойленко, вдалося зібрати 304 тисячі 380 гривень, тобто 80% від потрібної суми є.
Варто наголосити, що у турнірі брали участь і військові, було також чимало «груп підтримки» — рідних, друзів, які вболівали за «своїх» гравців. Задоволеними залишилися не лише три переможці змагань, а й усі інші учасники дрон-понгу, які, крім чудового настрою від турніру, на згадку отримали ще й військовий сувенір — капсуль від ВОГа.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
На нову благодійну поштову марку, присвячену одному з найтитулованіших боксерів України – Олександру Усику, "Укрпошта" відкрила передзамовлення . >>
Пристойне падіння рейтингу вітчизняного клубного футболу призвело до того, що в наступному сезоні Україна у Лізі чемпіонів матиме мінімальне представництво. >>