В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Черкаські кардіологи лікують пацієнтів з аритмією за допомогою найсучаснішої технології — кріоабляції. (Фото надане Черкаським обласним кардіоцентром.)
У Черкаському кардіоцентрі розпочали лікувати аритмію заморожуванням ділянки серця до -40 градусів.
Унікальну технологію — кріоабляцію — застосували в області вперше.
За словами Олега Журби, завідувача відділенням серцево-судинної хірургії Черкаського обласного кардіологічного центру, кандидата медичних наук, заслуженого лікаря України, це сучасний метод лікування аритмії, який впровадили завдяки новому обладнанню — кріоконсолі, яка стала доповненням до основної електрофізіологічної станції.
«Технологія передбачає введення через стегнову вену спеціального балона в порожнину серця. Там знаходять проблемну ділянку, яка викликає аритмію. За допомогою низької температури -40 її приморожують», — пояснює пан Олег. І уточнює, що це один з найефективніших методів лікування аритмії з низькою кількістю рецидивів.
«Такий метод лікування є швидким, викликає менше ускладнень у післяопераційний період. Фактично вже через два дні після операції пацієнта може бути виписано», — наголошує Олег Журба.
Він каже, що раніше для підготовки спеціаліста, який може лікувати аритмію методом абляції, йшли роки. А нова технологія дозволяє кардіологам швидко опановувати практичні навички, які за «класичним» методом можна набути лише з великою кількістю процедур.
«Упевнений, що, попри воєнний стан, ми повинні розвивати сучасні технології, щоб надавати якісні послуги нашим пацієнтам з хворобами серця», — підсумовує Олег Журба і щиро дякує колегам, які під керівництвом Костянтина Саражина виконали такі операції.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>