У Черкаському кардіоцентрі розпочали лікувати аритмію заморожуванням ділянки серця до -40 градусів.
Унікальну технологію — кріоабляцію — застосували в області вперше.
За словами Олега Журби, завідувача відділенням серцево-судинної хірургії Черкаського обласного кардіологічного центру, кандидата медичних наук, заслуженого лікаря України, це сучасний метод лікування аритмії, який впровадили завдяки новому обладнанню — кріоконсолі, яка стала доповненням до основної електрофізіологічної станції.
«Технологія передбачає введення через стегнову вену спеціального балона в порожнину серця. Там знаходять проблемну ділянку, яка викликає аритмію. За допомогою низької температури -40 її приморожують», — пояснює пан Олег. І уточнює, що це один з найефективніших методів лікування аритмії з низькою кількістю рецидивів.
«Такий метод лікування є швидким, викликає менше ускладнень у післяопераційний період. Фактично вже через два дні після операції пацієнта може бути виписано», — наголошує Олег Журба.
Він каже, що раніше для підготовки спеціаліста, який може лікувати аритмію методом абляції, йшли роки. А нова технологія дозволяє кардіологам швидко опановувати практичні навички, які за «класичним» методом можна набути лише з великою кількістю процедур.
«Упевнений, що, попри воєнний стан, ми повинні розвивати сучасні технології, щоб надавати якісні послуги нашим пацієнтам з хворобами серця», — підсумовує Олег Журба і щиро дякує колегам, які під керівництвом Костянтина Саражина виконали такі операції.