Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Через провалену індивідуальну гонку на старті першого етапу КС Анастасія Меркушина не потрапила в Естерсунді до складу естафетної четвірки. (Фото з сайту meta.ua.)
Розпочинати новий сезон у Кубку світу вітчизняна біатлонна збірна змушена була без своїх лідерів.
Проблеми зі здоров’ям не дозволили виступити на першому етапі КС у шведському Естерсунді Юлії Джимі та Дмитру Підручному.
А без них українська збірна показала неймовірно скромні результати.
Не вдалося нашим біатлоністам та біатлоністкам проявити себе ні в естафетних, ні в особистих перегонах.
Скажімо, жіноча збірна України для заліку в Кубку націй назбирала лише десяту суму балів.
А наша чоловіча команда за підсумками стартового етапу КС у цьому табелі про ранги посіла 11-ту позицію.
«Загалом скажу, що в Естерсунді сподівалися на кращий старт сезону, але я впевнений, що, коли погано спочатку, — буде краще в кінці. Думаю, що переїзд зі Скандинавії до Центральної Європи нам допоможе, тому що трішки вже й психологічно втомилися від цієї атмосфери. Просто потрібно нам трішки піднятися психологічно. І я впевнений, що вже з приїздом капітана команди Дмитра Підручного у Хохфільцен будемо рухатися в цьому сезоні тільки вище», — старший тренер чоловічої збірної України Юрай Санітра з оптимізмом дивиться в найближче майбутнє.
А за підсумками шведського етапу доводиться констатувати, що вітчизняні біатлоністи перебувають далеко від своєї оптимальної форми. Коли команда завершує класичну естафету на 14-му місці, маючи при цьому три кола штрафу, тренеру хіба що залишається в розпачі розводити руками й сподіватися на майбутній позитив.
«Якось не виходить бігати в цьому сезоні. Дуже прикрі помилки на стрільбищі, і їх дуже багато: з п’ятьма промахами тут нічого робити, стартуючи з 53-го місця. Зараз ми не у тих кондиціях, щоб боротися по дистанції з топспортсменами. Потрібно влучати, а стрільба не виходить — потім важко на трасі. Прикро, дуже прикро», — це слова Богдана Цимбала після фінішу в гонці переслідування, котрою завершувалася насичена програма стартового етапу КС в Естерсунді.
Разом з Антоном Дудченком вони вдвох представляли український біатлон у «персьюті». У підсумку Богдан з п’ятьма промахами фінішував тут 54-м, Антон, припустившись на стрільбищі трьох помилок, дістався фінішу 41-м.
Не набагато краще за чоловічу команду виступила в Естерсунді й жіноча збірна України. Приміром, свою колективну роботу в естафетній гонці підопічні Миколи Зоца завершили на 12-й сходинці.
Українська четвірка взагалі була близькою до провалу. Іще б трохи — і як колових синьо-жовту команду могли б достроково зняти з перегонів.
На персональному рівні наші дівчата також не змогли потішити свого наставника. Так, у спринті кращим результатом українок було 48-ме місце Анастасії Меркушиної. Гонку переслідування вона завершила 41-ю, виправляючись таким чином за свою невдачу в індивідуальній гонці, де Анастасія зробила п’ять промахів і фінішувала на 83-й позиції.
Ну а кращим персональним здобутком усієї української збірної в Естерсунді, напевно, слід вважати 22-ге місце Ірини Петренко в «індивідуалці» (серед чоловічої збірної України краще за всіх цю гонку пройшов Артем Тищенко, фінішувавши 38-м).
Було ще восьме місце українських стріляючих лижників та лижниць у змішаній естафеті та десята позиція в «сингл-міксті», проте на загальну оцінку ці результати навряд чи можуть вплинути.
Загалом, у національній команді чекають на повернення її лідерів. І сподіваються, що у решти збірників вистачить бажання працювати над своїм прогресом.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
На нову благодійну поштову марку, присвячену одному з найтитулованіших боксерів України – Олександру Усику, "Укрпошта" відкрила передзамовлення . >>
Пристойне падіння рейтингу вітчизняного клубного футболу призвело до того, що в наступному сезоні Україна у Лізі чемпіонів матиме мінімальне представництво. >>