В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
На Черкащині відділення для протезування та реабілітації військовослужбовців починає працювати вже цього тижня. (Фото надане Черкаською РВА.)
На Черкащині, в одній із лікарень Корсунь-Шевченківської громади створили стаціонарне відділення протезування та реабілітації військовослужбовців.
Про це «УМ» повідомила голова Черкаської районної військової адміністрації Валерія Бандурко.
За її словами, це відділення на 40 ліжок, 20 з яких виділено для проведення реабілітації військовослужбовців, що отримали ушкодження кінцівок та потребують протезування.
Тут з ними медики будуть поряд на кожному етапі — від консультації до завершення реабілітації.
«Втілення цього проєкту — спільна робота багатьох структур за різними напрямами. Відділення починає свою роботу в синергії з ТОВ «Аванті Трейд», регіональний директор якого — Олександр Підстепний. Товариство працює на базі та спільно з Інститутом травматології та ортопедії Національної академії наук України», — розповідає пані Валерія.
Вона каже, що лікарня уклала договір із цим товариством, яке у рамках державної програми виготовляє та безкоштовно забезпечує сучасними протезно-ортопедичними виробами військовослужбовців, котрі втратили кінцівки на війні.
«За кошти місцевого бюджету Корсунь-Шевченківської громади придбано нові ліжка, а за кошти лікарні дозакуповують відповідне реабілітаційне обладнання. Саме дооблаштування приміщення вже на завершальній стадії, воно відповідатиме сучасним вимогам», — веде далі очільниця Черкаського району.
І уточнює, що місцеві лікарі пройшли навчання, щоб мати необхідний рівень підготовки. На початку роботи відділення залучать спеціалістів, які вже мають необхідний досвід роботи.
«Аби забезпечити максимально комфортний процес реабілітації наших військових, у лікарні також здійснюється облаштування кабінету психологічної підтримки, адже емоційний стан бійців — це левова частка їхнього майбутнього якісного життя», — наголошує голова Черкаської районної військової адміністрації Валерія Бандурко.
І підсумовує, що вже цього тижня відділення прийматиме перших пацієнтів, яких переведуть із військових шпиталів.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>