В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
В Україні з початку року зареєстровано 43 випадки кору, з яких 21 — у дітей.
Хоча за весь минулий рік таких захворювань сталося тільки 11.
Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я, цьогоріч кір виявляли в 11 областях.
«Останній випадок зареєстрований днями в столиці. 13-річна нещеплена дитина зараз перебуває в лікарні під наглядом спеціалістів. 34 учні однієї з київських гімназій, які контактували з дитиною, — здорові, симптомів захворювання не мають. За їхнім станом ведеться нагляд. Увесь клас переведений на онлайн-навчання до кінця вересня», — розповідають фахівці МОЗ.
І пояснюють, що такий сплеск хвороби стався через низький рівень охоплення щепленнями, тож Україна перебуває під ризиком спалаху кору.
«Востаннє спалах цієї болячки був зафіксований у 2017—2019 роках. Тоді померла 41 людина, з яких 25 дітей», — кажуть у МОЗ.
Але, уточнють, спалахи кору — циклічні і повторюються приблизно раз на п’ять років. І ускладнення кору — одна з поширених причин дитячої смертності у світі.
Кір небезпечний для всіх невакцинованих, проте нещеплені діти є найбільш вразливими до нього. До того ж через них вірус швидко поширюється і серед дорослих.
Для того щоб діти, які з різних причин пропустили щеплення, могли надолужити їх, МОЗ ініціювало загальнонаціональну кампанію з вакцинації дітей проти кору.
У відомстві наголошують, що отримати щеплення можна у сімейного лікаря або педіатра, у пунктах щеплень, дитячих точках UNICEF «Спільно». Також в Україні діють 312 мобільних бригад, які виїжджають для проведення щеплень до віддалених районів, організованих колективів та маломобільних осіб.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>