Перший історик української мови: 189 років з дня народження Павла Житецького
Сьогодні 189 років з дня народження видатного діяча української науки та культури — Павла Гнатовича Житецького. >>
Черкаські школярі відтепер вивчатимуть історію своєї області за спеціально виданим підручником. (Фото надане Черкаською ОВА.)
У новому навчальному році в школах Шевченкового краю ввели новий курс — «Моя Черкащина».
Тож школярі відтепер вивчатимуть історію своєї області за спеціально виданим підручником.
Як розповідає голова Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець, історію про рідний край школярам розповідатимуть у деталях, цікаво, пізнавально, з елементами STEM-освіти.
«Ми започаткували новий проєкт у школах області. Курс «Моя Черкащина» викладатимуть учням 7–11 класів. Це ще один інструмент для освітян у межах національно-патріотичного виховання дітей — напряму, якому ми приділяємо особливу увагу», — зазначає очільник Черкаської області Ігор Табурець.
І додає, що над посібником і програмою працювала творча група з черкаських науковців та вчителів. Вони не лише опрацьовували фактичний матеріал, а й розробляли різні практики й активності.
«Тож історію теж можна вивчати по-сучасному. Дякую депутатам облради за підтримку ініціативи, усій творчій групі, нашому обласному управлінню освіти та обласному інституту післядипломної освіти педагогічних працівників», — підсумовує голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.
Сьогодні 189 років з дня народження видатного діяча української науки та культури — Павла Гнатовича Житецького. >>
У Каневі Черкаської області у власність держави передали тисячолітній Успенський (Георгіївський) собор. >>
Сьогодні, в час кривавої війни з російським агресором, коли, як і в період найбільш знаменних випробувань нашої нації, українці об’єднуються навколо захисту рідної землі, поряд з найсучаснішою зброєю кожний з нас має особливо рятівний оберіг: історичну пам’ять Батьківщини! >>
Головна мета реформування історичної освіти у школах: україноцентричність у викладанні історії >>
Попри війну, подалі від фронту українці намагаються дбати про музеї, парки і культурно-історичні центри. >>
На Черкащині в музеї Богдана Хмельницького національного історико-культурного заповідника «Чигирин» напередодні Великодня відбулося відкриття виставки «Хрести України: Центр». >>