Киш, кешбек! Кого насправді підтримують Зе-програми з роздачі грошей
15 провідних аналітичних центрів, що спеціалізуються на економічний політиці, вийшли 7 травня із заявою щодо неефективності низки урядових програм. >>
Більшість аграріїв не планують суттєво змінювати посівні площі під озимими культурами в порівнянні з минулим сезоном. (Фото з сайту minagro.gov.ua.)
В Україні тривають жнива. А на перший день осені аграрії всіх областей намолотили понад 33 млн тонн нового врожаю, з яких 29 млн 184 тис. тонн зернових та понад 4 млн тонн олійних культур.
За повідомленням Міністерства аграрної політики та продовольства, збір зернових та зернобобових культур проведено на площі 6 млн 642 тис. га при врожайності 43,9 ц/га.
Зокрема, аграрії обмолотили на 4 млн 688 тис. га пшеницю, при врожайності 47,2 ц/га її зібрано 22 млн 142 тис. тонн. Вродив цього року і ячмінь, по 38,8 ц/га. З 1 млн 498 тис. га його зібрали 5 млн 809 тис. тонн.
«Гороху обмолочено на 154 тис. га з урожайністю 25 ц/га. Загалом намолочено 385,7 тис. тонн. Також обмолочено гречку на 19,8 тис. га. Її врожайність цього року — 14 ц/га. Загалом у комори завезли 27,7 тис. тонн цієї культури», — розповідають фахівці Мінагрополітики.
Врожайність проса нині становить 20,4 ц/га. Із 16,7 тис. га його зібрали 34,1 тис. тонн. Непоганий урожай інших зернових та зернобобових культур: обмолочено 265,3 тис. га, намолочено 785,4 тис. тонн.
Також триває збір олійних культур: ріпаку намолочено 3 млн 997 тис. тонн насіння (врожайність — 28,7 ц/га), обмолочено на площі 1 млн 393 тис. га; соняшнику намолочено 49,4 тис. тонн насіння (врожайність — 19,3 ц/га), збір проведено на площі 25,6 тис. га; сої намолочено 30,6 тис. тонн (врожайність — 27,3 ц/га), площа збору становить 11,2 тис. га.
У Мінагрополітики кажуть, що аграрії 17 областей закінчили збирання ріпаку. Найбільший намолот залишається за Одещиною — 3,2 млн тонн. Найвища врожайність зернових та зернобобових культур — в аграріїв Хмельниччини — 64,5 ц/га.
Водночас сільгосптоваровиробники Вінниччини, Дніпропетровщини, Донеччини, Київщини, Миколаївщини, Полтавщини, Харківщини, Черкащини, Чернігівщини розпочали збирання гречки та проса; Одещини, Тернопільщини та Херсонщини — проса.
До речі, наступного року переважна більшість аграріїв не планують суттєво змінювати посівні площі під озимими культурами в порівнянні з минулим сезоном. Такі результати опитування щодо планів та підготовки сільгоспвиробників до проведення посівної кампанії озимих під урожай 2024 року, яке проводило Мінагрополітики. Зокрема, майже половина фермерів (45%) не планують істотно скорочувати посівні площі озимих культур.
При цьому 38% опитаних підприємців можуть збільшити посівні площі. 14% аграріїв зазначили, що цього року не сіятимуть озимі.
15 провідних аналітичних центрів, що спеціалізуються на економічний політиці, вийшли 7 травня із заявою щодо неефективності низки урядових програм. >>
На Тернопільщині сьогодні працюють понад два десятки крафтових виробників. >>
Каштановий бізнес в Україні більше не таємниця. Повний цикл переробки цих дикорослих плодів налагодили на малому підприємстві «Карбон Рецикл» садівничого товариства «Мрія», що у Решетилівці на Полтавщині. >>
Після зими, яка зруйнувала значну частину доріг, уряд доручив пришвидшити їх ремонт у два з половиною рази. >>
23 квітня детективи Бюро економічної безпеки України спільно з Територіальним управлінням БЕБ у Полтавській області провели масштабні обшуки у найбільшій локальній мережі продуктових магазинів Полтавщини «Маркетопт». >>
7 квітня 2026 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №14005, відомий як «цифровізація виконавчого провадження». >>