Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Еліна Світоліна після US Open візьме паузу у виступах. (Фото: Великий теніс України.)
Після історично успішного Вімблдонського турніру та непоганих виступів на американській серії змагань від українських тенісистів чекали хороших результатів і на останньому в сезоні турнірі «Великого шолома» — US Open.
Проте через низку факторів свій найкращий теніс вдалося показати не всім. Так, попри чимале представництво у кваліфікації Відкритого чемпіонату США (Ястремська, Снігур, Завацька, Стародубцева, Сачко і Крутих), нікому з українців не вдалося пробитись до основи.
Найближчою до потрапляння в головну сітку була Даяна Ястремська, яка після поразки у третьому раунді відбору румунці Рузе могла претендувати на статус «лакі лузера», але все ж не отримала його. Інші ж наші «кваліфаєри» програли вже на старті відбору.
Не надто переконливим вийшов виступ в українців й в основній сітці. Уже в перший ігровий день Україна втратила трьох своїх представниць WTA-туру.
Ангеліна Калініна, попри 28-й номер посіву, поступилась іспанці Сарі Соррібес-Тормо, яка перед «шоломом» якраз виграла турнір у Клівленді, — 4:6, 5:7.
Одразу ж завершила Ангеліна виступи і в парі з румункою Бегу — вони програли українсько-румунському дуету Костюк/Рузе — 5:7, 2:6.
Не зуміла пробитись до другого кола і Катерина Байндль, котра у трьох партіях поступилась словачці Шмідловій — 4:6, 6:3, 3:6. Натомість знову не пощастило з жеребом на «шоломі» Марті Костюк, якій одразу ж випало грати проти третьої ракетки світу, чемпіонки Вімблдона-2022 Єлєни Рибакіної.
Марті не вдалося нав’язати боротьбу іменитій суперниці — 2:6, 1:6. Проте у парах Костюк і Рузе пройшли вже до третього кола, де зіграють проти головних фавориток змагань — американок Пегули і Гауф.
А Леся Цуренко, яка п’ять років тому доходила в Нью-Йорку до чвертьфіналу, цього разу вдалося пробитися лише до другого кола — там вона програла росіянці Александровій (1:6, 3:6), котра, як і всі представники рф і рб, грають у нейтральному статусі.
Таким чином, в одиночному розряді, як і на РГ та Вімблдоні, найкращий результат серед українців знову показала Еліна Світоліна. На шляху до 1/16 фіналу Еліна здолала німкеню Фрідзам (6:3, 6:1) та росіянку Павлюченкову (5:7, 6:4, 6:4), але потім вдруге за місяць поступилась четвертій ракетці світу Пегулі (4:6, 6:4, 2:6).
Зважаючи на те, що турнір у Цинцинаті перша ракетка України пропустила через травму ноги, вона лишилась задоволеною тим, що все-таки змогла непогано виступити на «шоломі». Далі ж Еліна планує зробити перерву, аби долікувати ушкодження та відпочити.
Загалом, підсумовуючи свої результати після повернення у WTA-тур, Світоліна розповіла, що спочатку і не сподівалась дійти до чвертьфіналу Ролан Гарроса та півфіналу Вімблдона, ставивши собі за початкову мету повернутись до топ-100 рейтингу.
«Звісно, я тішуся матчами, які провела. Не очікувала від себе такого високого рівня на Вімблдоні. І на Ролан Гарросі зіграла дуже пристойно. Загалом я дуже задоволена турнірами, які провела, та сезоном. Я близька до топ-20. Багато позитивних моментів, які дають ще більше сил працювати далі», — резюмувала Еліна.
При цьому вона розповіла, що поки не знає, коли точно повернеться на корт.
«Не знаю точно, скільки часу на відновлення знадобиться. Подивимося, що запропонують лікарі. Я поговорю з командою, подивимося, що в мене далі. Я хочу взяти трохи часу на відпочинок. Давно не бачила доньку, тому чекаю на повернення додому», — поділилась тенісистка своїми найближчими планами.
Із перемінним успіхом виступили українці й у парній сітці — далі другого раунду зміг дійти лише тандем Костюк/Рузе. А от чемпіонка цьогорічного Вімблдона у міксті Людмила Костюк у парі з латвійкою Остапенко не зуміла в цьому сезоні повторити свої успіхи на «шоломах» із двома півфіналами. Як наслідок, Люда опустилась із топ-10 на 25-те місце, а Костюк навіть може обігнати її за підсумками турніру.
Загалом же і в чоловічій, і в жіночій сітці більшість головних фаворитів вийшли до другого тижня змагань. Серед ATP-сітки варто відзначити ранні вильоти минулорічного фіналіста Каспера Рууда та представників топ-10 Циципаса і Руне.
Головні ж претенденти на титул — Джокович і Алькарас — продовжують свою переможну ходу до фіналу, хоча і не без проблем: сербу в протистоянні зі співвітчизником Д’єре довелось відіграватись із 0:2 за сетами.
А у жіночій сітці чи не найбільшою несподіванкою став виліт у четвертому колі чинної чемпіонки та першої ракетки світу Іги Швьонтек, яка програла партнерці Кіченок по парі — Остапенко — 6:3, 3:6, 1:6.
Таким чином Іга, яка трималась на чолі рейтингу 75 тижнів, не змогла захистити 2 тисячі балів за минулорічний тріумф і опуститься на другу сходинку табеля про ранги. Уперше ж очолить рейтинг білоруска Аріна Сабалєнка. До речі, вперше на вершину світового тенісу підніметься тенісистка без зазначення прапора і країни.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
На нову благодійну поштову марку, присвячену одному з найтитулованіших боксерів України – Олександру Усику, "Укрпошта" відкрила передзамовлення . >>
Пристойне падіння рейтингу вітчизняного клубного футболу призвело до того, що в наступному сезоні Україна у Лізі чемпіонів матиме мінімальне представництво. >>