Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Діти в Бучі наснажуються мистецтвом. (Фото надане організаторами.)
Щоб у період повномасштабної війни діти почувалися впевненіше, було задумано запровадити на Київщині, яка зазнала тимчасового вторгнення російських військ у лютому-березні 2022 року, проєкт «Буча: Арт-Майстерня для пластунів».
На базі Пластового вишкільного центру у пристоличному місті команда Національного будинку музики організувала і провела першу таку різнопланову подію.
Разом з друзями і батьками діти прослухали цікавий лекторій «Історія українського прапора», який провела відома співачка Анжеліка Рудницька. Потім проявили свою креативність на творчій «майстерці».
Пластуни також стали учасниками захопливого музичного концерту-практикуму. Музиканти Максим Бережнюк — лауреат Шевченківської премії та Денис Сагіров спочатку розповіли про традиційні українські інструменти.
Максим Бережнюк — музикант-віртуоз, виконавець на традиційних духових інструментах, учасник гурту стародавньої музики «Хорея Козацька». Денис Сагіров — співак, бандурист, артист ансамблю пісні і танцю Збройних сил України.
А потім Liatoshynskyi Capella від керівництвом диригента Богдана Пліша, головного хормейстера Національної опери України імені Тараса Шевченка, виконала найвідоміші твори української класики та високої естради.
«Арт-Майстерня — це креативний простір, де через різні форми ми торкаємося актуальних тем буття українців сьогодні. Серед них — героїчна боротьба наших воїнів, патріотичний дух і віра в перемогу, культура волонтерства, повага до власної історії та культури, охорона та відновлення довкілля, надання допомоги та прояв гуманності», — прокоментувала кураторка проєкту Ганна Пліш, дитяча психологиня.
Наступні події в рамках проєкту «Буча: Арт-Майстерня для пластунів» відбудуться у вересні та жовтні: до Дня міста та Всесвітнього дня тварин.
Стас НЕВМЕРЖИЦЬКИЙ
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>