Місія — бути поруч. Капелани понад 10 конфесій обговорили найболючіші питання служіння поряд із захисниками
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
Свято-Стрітенська парафія Черкаської єпархії УПЦ московського патріархату перейшла до ПЦУ. (Фото з ФБ.)
У Черкасах до православної церкви України перейшла Свято-Стрітенська парафія Черкаської єпархії УПЦ московського патріархату.
Перша з 10, які діють в обласному центрі. За це на зборах одноголосно проголосували прихожани цього храму, який розташований у парку Хіміків.
«Мій будинок навпроти цього парку, і я весь час обурювалася, чому тут московська церква. А тепер рада, що проголосувала за те, аби храм перейшов до Православної церкви України», — розповідає «Україні молодій» жителька Черкас Ганна Омельченко. І додає, що в українців має бути своя церква, своя мова, своя армія.
«Моя позиція чітка й принципова: в Україні місце винятково українській церкві. Церкві, яка проводжає наших воїнів у бій, підтримує їхній моральний дух на передовій та проводжає в останню путь тих, хто повернувся додому на щиті», — додає черкаський міський голова Анатолій Бондаренко і звертається до священників УПЦ: зараз уже час для того, щоб підтримати Українську державу, український народ, Збройні сили України, президента.
За словами пана Анатолія, тільки разом ми єдині і тільки в єдності ми зможемо здолати російського ворога.
«Визначитися має кожен. Це — тест на зрілість для всіх, на свідомість та справжню любов до рідної землі. Для депутатів, для громадян, для інтелігенції, для лідерів думок. І зараз, аби зберегти нашу країну, ми маємо бути як ніколи рішучими», — наголошує пан Анатолій.
І підсумовує, що нині в Черкасах залишається ще дев’ять московських храмів.
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор. >>
У Черкасах після оголошення про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ, біля храму виникли сутички за участю прихильників УПЦ МП, які використовували сльозогінний, ламали лавки та кидалися на людей у храмі. >>
Днем військового капелана визначено дату 12 жовтня, у день вшанування пам’яті святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського. >>
Громада села Самійлівка Лозівського району проголосувала за перехід до Православної Церкви України, тому настоятелем місцевого храму Святого Рівноапостольного князя Володимира став Андрій Челомбітько. >>
На Черкащині у місті Золотоноша парафіяни Свято-Успенського собору перейшли до Православної церкви України. >>