Черкащина лишилась єдиною областю в Україні, де досі працює МСЕК: чому?
Черкащина є єдиною областю в Україні, де досі працює МСЕК. >>
На знак вдячності за врятоване життя сапер Павло Устименко подарував черкаському кардіохірургу Олегу Журбі власний бойовий шеврон. (Фото надане Черкаським кардіоцентром.)
Днями черкаські кардіохірурги успішно провели першу в цьому році операцію TAVI (transcatheter aortic valve implantation — транскатетерну імплантацію аортального клапана).
Вони врятували життя 63-річному пацієнту з Вінниччини, якому вже виконували операцію на серці 12 років тому.
Як розповіли «УМ» у Черкаському обласному кардіологічному центрі, лікувальний заклад отримав від Міністерства охорони здоров’я сім сучасних серцевих транскатетерних клапанів. Вартість кожного такого протеза — близько 10 тисяч доларів.
«Подібні клапани імплантують за спеціальною технологією TAVI. Вона є малотравматичною. Це найсучасніша технологія, яка дозволяє нашим пацієнтам обійтися без операції на відкритому серці», — розповідають у кардіоцентрі.
І додають, що у стислому вигляді транскатетерний клапан досить компактний, щоб пройти по судинах до серця і потрапити в те місце, куди його потрібно встановити. Там він розширюється до потрібного розміру і починає виконувати функції, на які вже не здатен рідний клапан.
Зазвичай подібні втручання проводять пацієнтам, яким протипоказані операції на відкритому серці. До кінця року Черкаський кардіоцентр планує провести ще шість таких операцій.
Нагадаємо, що не так давно черкаські кардіохірурги прооперували 50-річного захисника Павла Устименка. У кардіоцентр він приїхав з фронту (де був сапером), коли відчув біль за грудиною та важкість під час дихання.
За словами завідувача кардіохірургічного відділення Олега Журби, у військовослужбовця було виявлено пошкодження коронарних артерій, одна з яких на бічній поверхні мала критичне ураження — 99%.
Пацієнту було проведено операцію з аортокоронарного шунтування на працюючому серці, і після одужання він планує повернутися до побратимів на передову.
Черкащина є єдиною областю в Україні, де досі працює МСЕК. >>
Доноркою кісткового мозку для іноземця вперше стала Українка -автоматизована система визначила реципієнтом пацієнта з Італії. >>
Науковці намагаються зрозуміти виявилений феномен: чому використання лайливих слів допомагає не лише краще переносити біль, але й посилює фізичну силу. Дослідники хочуть з”ясувати, як саме це працює і чи можна використовувати лайку в медичних цілях. >>
Взаємозв’язок між тривалістю життя чоловіка та якістю його сперми завдяки багаторічним дослідженням виявили вчені: науковці зробили висновок, що чим якісніша у чоловіка сперма, тим довша його тривалість життя. >>
На Черкащині в одному з обласних медичних закладів, де надають паліативну та реабілітаційну спеціалізовану допомогу, оновили дитяче відділення. >>
Відтепер люди в Україні, які пережили незаконне ув’язнення та катування під час війни, зможуть отримати статус інваліда та відповідну державну допомогу. >>