За Україну поліг доброволець з Грузії Леван Лохішвілі, фото
У Херсонській області під час вибуху саморобного дрона, 19 листопада, загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі. >>
Мала академія наук України запустила профорієнтаційну кампанію для підлітків, аби надихнути їх на вибір актуальних для відбудови України професій.
Це комплекс онлайн та офлайн-ініціатив для дітей 11-18 років, спрямованих на вибір професії майбутнього, тобто такої, яка є і буде затребуваною у процесі відбудови та відновлення України.
Це, зокрема, професії STEM-напрямку (природничі науки, технології, інженерія та математика), а також спеціальності професійно-технічного спрямування.
Кампанію «#CVIDOMI: відбудовувати країну» створено Малою академією наук України у межах проєкту «Трамплін до рівності», що імплементується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення у партнерстві з Посольством Швеції в Україні.
Герої та героїні онлайн-проєкту про 10 найзатребуваніших професій розбивають стереотипи та гендерні упередження про так звані «чоловічі» та «жіночі» заняття і власними історіями демонструють, що почати шлях у галузі, яка подобається підліткові, може кожен і кожна ще до закінчення середньої школи.
Так, на власному прикладі помічниця машиніста на одному з маршрутів Укрзалізниці Вікторія Кікоть продемонструвала, як донедавна посаду, яку обіймали лише чоловіки, отримала вона сама — 24-річна дівчина.
Вікторія, яка стала героїнею першого випуску, обожнює свою роботу і з радістю розповідає про власні мрії обіймати керівні посади в майбутньому та плани, як цього досягти.
Дівчина розпочала свою кар’єру після навчання у Київському електромеханічному коледжі. Тож розповідає про те, які можливості їй це дало і чому заклади професійно-технічної освіти та передвищої освіти дають потужний поштовх для пошуку першої роботи.
А твердження, нібито заклади ПТО (професійно-технічної освіти) — лише для двієчників чи тих, хто не обирає кар’єру свідомо, — великий стереотип та руйнівне упередження на шляху до успіху та улюбленої справи.
У наступних випусках відеопроєкту «#CVIDOMI: відбудовувати країну» про свій шлях до кар’єри відбудовувачів і відбудовувачок країни розкажуть, зокрема: пекар-підприємець із Бучі Ярослав Бурківський, медбрат лікарні Охматдит Владислав Кравченко, еколог Олексій Василюк, оператор БПЛА у сільському господарстві Сергій Гурзенков, рятувальниця ДСНС у Київській області Вікторія Кучерява та архітектор Максим Головко.
Профорієнтаційний аудіоподкаст «Наукові теревені» — це розмови з 10 жінками-науковицями та інноваторками, які побудували успішну кар’єру за STEАM-напрямками.
Тобто у природничих науках, інженерії, технологіях та математиці. Це цікаві розповіді про такі галузі, як радіобіологія, геофізика, нейробіологія, розробка та впровадження технологій в ІТ, астрофізика.
Бо ж важливо знати, що, вивчаючи, скажімо, математику, — необов’язково ставати шкільним учителем цього предмета. Хоча, безперечно, така професія в усі часи є надважливою у кожній країні.
Тетяна МІЩЕНКО
У Херсонській області під час вибуху саморобного дрона, 19 листопада, загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі. >>
Історики так і не пояснили, чому в Україні, на одній і тій же території, на одній і тій же ділянці Землі, впродовж останніх 40 тисяч років виникали, розвивалися, квітнули і згасали потужні цивілізації та культури і народжувалися нові. >>
Значна частина вчителів шкіл (43%) В Україні визнають, що потребують удосконалення знання української мови задля роботи в школі. Водночас лише один педагог із 10 вдається до російської мови, якщо так йому легше пояснити учням матеріал. >>
Російський десант прорвався у Куп'янськ Харківської області - згідно повідомленню DeepState від 13 листопада. Але ворог не закріпився, його вдалося вибити. >>
Про 20 млн євро на підтримку освітньої реформи в Україні, а також 500 тисяч євро на реформи шкільного харчування, оголосив Міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо. >>
Побєдобєсіє по всій лінії фронту росія часто влаштовує, орієнтуючись на певні події. >>