Кияни цілодобово охоронятимуть архітектурні пам'ятки на Рейтарській й Подолі, фото
Цілодобові чергування біля історичних будинків на Рейтарській та Набережно-Хрещатицькій організували київські активісти. >>
Балет "Завтра". (Фото Оксани Зінченко надане театром)
Уперше після початку повномасштабної війни академічний театр «Київ Модерн-балет» показав прем’єру — хореографічну постановку на одну дію «Завтра» на музику Фридерика Шопена.
З мелодіями найвідомішого польського композитора, нагадаємо, з початку 2021 року в репертуарі колективу вже є «Дев’ять побачень».
Виставу «Завтра» представили у Києві в рамках вечора одноактних балетів. Відтінили нову постановку балетом з-понад п’ятирічною сценічною історією «Вгору по річці» на музику одного з найупізнаваніших сучасних українських композиторів Олександра Родіна.
Елементами старовинного жанру vanitas у цій постановці за оповіданням Фіцджеральда «Загадкова історія Бенджаміна Баттона» алегорично представлено марноту суєти та неоднозначних дій головного героя, життя якого розгортається перед глядачами від старшого віку до дитинства.
Постановником балетів є Раду Поклітару — головний балетмейстер Академічного театру «Київ Модерн-балет», заслужений діяч мистецтв України.
Він каже: «Мені здається, чим яскравішим і світлішим буде культурний продукт, створений під час війни, тим легше буде емоційно кожному пережити цей темний час у нашому житті».
Балет «Завтра» — це хореографічна фантазія з жовто-синім світлом і помаранчевою палітрою, сценічна розповідь про тих, хто живе тут і зараз, відчуває швидкоплинність часу і війну, в якій треба перемогти.
«Всепереможна поліфонія руху, музика Шопена, сонячне світло — все це одноактний балет «Завтра». Такої надії, такої спраглості до щастя і Перемоги, перехоплення подиху від емоцій давно не відчувалося у мистецьких творах-рефлексіях на сьогодення», — ділиться враженнями театрознавиця Ольга Стельмашевська.
Цілодобові чергування біля історичних будинків на Рейтарській та Набережно-Хрещатицькій організували київські активісти. >>
«Українська музика повинна бути дуже природньо вписана у канву всієї світової музики і не можна сприймати українську музику відокремлено від європейської, лише в контексті ми бачимо її своєрідність і неповторність, - каже диригент Віктор Плоскіна. >>
Олександр Свіщов вважає, що цей проєкт може стати важливим інструментом для підвищення національної свідомості та поглиблення знань з історії України, а також створення платформи для обговорення в суспільстві. >>
Заступниця голови Київського міськвиконкому Галина Менжерес хвилювалася, і це було помітно: кілька хвилин тому годинник на її столі показав 16:00 >>
Закономірно, що повномасштабна війна відсуває на другий план події культури. >>
Основний жанр тележурналіста каналу «Еспресо TV» Сергія Руденка — інтерв’ю. >>