Життя в окупації, евакуація та близькі на захисті України: історія Юлії Заграй з Херсонщини
Велика родина Опальків до повномасштабного вторгнення мешкала в невеликому селищі міського типу Іванівка Генічеського району на Херсонщині. >>
Генерал-лейтенант Сергій Наєв.
Збройні сили України змогли підготувати сильну школу командирів завдяки орієнтуванню на стандарти НАТО, а не на радянські шаблони, яким досі слідують наші вороги — російські окупанти.
Адже так звана «друга армія світу» досі воює числом, а не вмінням. Не дивно, що на полі бою споконвічний ворог України зазнає поразки за поразкою.
На цьому акцентує увагу командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв, за словами якого, у ЗСУ командир має право сам ухвалювати рішення під час бою, залежно від ситуації, що склалася, якщо його рішення не ставить під загрозу виконання основного завдання.
Як зазначив Наєв, у Збройних силах із 2014 року вдалось підготувати сильну школу командирів: від нижчої ланки — до вищого військового керівництва.
Саме з тих часів в українській армії почала створюватися нова система підготовки. Більше уваги приділялося вмінню командирів усіх рівнів самостійно ухвалювати рішення.
«Було організовано проведення батальйонних тактичних навчань із бойовою стрільбою, запроваджено систему бригадних тактичних навчань. Навчання проводилися в умовах, максимально наближених до бойових, з урахуванням поточної ситуації на фронті. Усе — на основі стандартів, ухвалених у країнах-членах НАТО», — зазначив генерал-лейтенант в інтерв’ю АрміяInform.
Він наголосив, що на перший план вийшло вміння воювати не кількістю, а якістю, не числом, а вмінням. І найголовніше, як підкреслив Наєв, на відміну від радянської школи, де підлеглим ставлять завдання виконати наказ за будь-яку ціну, у Збройних силах України командир має право сам ухвалювати рішення під час бою, залежно від ситуації, що склалася, якщо його рішення не ставить під загрозу виконання основного завдання.
Також, за його словами, у рамках командирської підготовки навчали пошуку нових нестандартних рішень, вміння мислити творчо, проявляти розумну ініціативу, обґрунтовано ухвалювати управлінські рішення і, найголовніше, — нести персональну відповідальність за ці рішення.
«За цей час вдалося підготувати сильну українську школу командирів: від командирів відділень — до вищого військового керівництва. Мобільність і висока мотивація, винахідливість і вміння своєчасно ухвалювати рішення стали одним із ключових факторів, які засвідчили успішність школи командирів ЗСУ», — наголосив Наєв, додавши, що 2022 року українські генерали і офіцери зустріли ворога вже підготовленими до ведення широкомасштабних бойових дій.
Велика родина Опальків до повномасштабного вторгнення мешкала в невеликому селищі міського типу Іванівка Генічеського району на Херсонщині. >>
24-річна громадянка Білорусі, бійчиня Другого Інтернаціонального легіону Марія Зайцава загинула на Донеччині, на Покровському напрямку. >>
Майже кожен ранок колишньої відомої полтавської журналістки, а нині не менш відомої підприємиці й волонтерки Інни Якобенко починається з випічки. >>
Президент Володимир Зеленський присвоїв старшому солдату Дмитру Масловському звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно). >>
На фронті загинули командир 55 батальйону Михайло Коваль, начальник артилерії підрозділу - Володимир Ковальський та водій Роман Стащук >>
Україна повернула із російського полону 25 військових та цивільних. >>