З кадила — кремлівський дух. СБУ повідомила про підозру черкаському митрополиту УПЦ (МП)

22.02.2023
З кадила — кремлівський дух. СБУ повідомила про підозру черкаському митрополиту УПЦ (МП)

До черкаського митрополита прийшли співробітники СБУ. (Фото пресслужби управління СБУ в Черкаській області.)

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини керівника Черкаської єпархії УПЦ (МП) у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі.

 

Про це «Україні молодій» повідомили в управлінні СБУ в Черкаській області.


«Митрополит у публічних висловлюваннях серед священнослужителів і вірян та в офіційних коментарях поширював заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності та переконань», — розповідають у спецслужбі.


Встановлено, що під керівництвом цього митрополита адміністратор відомчого сайту єпархії розміщував ворожі матеріали з пропагандистських сайтів РПЦ, серед яких patriarchia.ru та pravmir.ru.

 

У цих публікаціях представники країни-агресорки нав’язували ідеї рашизму та популяризували кремлівський режим. Тим самим сприяли загостренню внутрішньої обстановки в регіоні через розпалювання міжрелігійної ворожнечі.


«Під час обшуків за місцем проживання митрополита та у приміщенні єпархії правоохоронці виявили комп’ютерну техніку та мобільні телефони, мережеве сховище даних та зовнішній накопичувач, друковані матеріали, які підтверджують злочинні дії», — зазначають у Черкаському обласному управлінні СБУ.


Наразі керівнику Черкаської єпархії УПЦ МП повідомлено про підозру за ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх винних осіб.


Крім того, вирішується питання щодо кваліфікації дій інших причетних за ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників). Слідчо-оперативні дії проводили співробітники СБУ Черкаської області за процесуального керівництва органів прокуратури.