Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Анатолій Хостікоєв і Наталія Сумська у виставі «Грек Зорба». (Фото з сайту ft.org.ua.)
Народний артист, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Анатолій Хостікоєв 15 лютого відзначає черговий ювілей.
Творча діяльність народженого в Києві актора розпочалася 1974 року на сцені Львівського академічного драматичного театру імені Марії Заньковецької. І вже понад 40 років Анатолій Георгійович відданий сцені Національного драматичного театру імені Франка у столиці.
Його Еней із легендарної «Енеїди» Івана Котляревського підкорив серця багатьох глядачів, примусив задовго до прийняття незалежності України відчути істину гідності, пробуджував відчуття національної свідомості у кожного громадянина.
Йшов на Голгофу совісті зіграний Анатолієм Хостікоєвим Анарх із «Санаторійної зони» за Миколою Хвильовим, відстоював своє кохання Дон Філіппе з «Благочестивої Марти» Тірсо де Моліно… Багаторічна творча дружба Анатолія Хостікоєва з Богданом Бенюком віддзеркалилася в неймовірній, вже культовій виставі «Швейк», у якій актор виконував аж п’ять ролей, за секунду перевтілюючись в іншого персонажа.
Величезний досвід та абсолютне відчуття природи театру надали можливість акторові зайнятися режисерською роботою. Під час постановки легендарної рок-опери «Біла ворона» Геннадія Татарченка та Юрія Рибчинського актор не лише створив поліфонічний образ Жульєна, а й придумав і втілив окремі мізансцени.
Режисерське обдарування Анатолія Хостікоєва ствердилося в роботі над виставою «Кін IV», у якій він же зіграв головну роль. Ця постановка була удостоєна премії «Київська пектораль» за кращий режисерський дебют.
Згодом у співавторстві з режисером Віталієм Малаховим Анатолій Хостікоєв познайомив глядачів із глибоко-трагічним прочитанням славнозвісної п’єси Шекспіра «Отелло» («Київська пектораль» за кращу чоловічу роль).
Пізніше тандем із режисером Віталієм Малаховим створив добру, сповнену віри у життя та справедливість виставу «Грек Зорба» за романом класика грецької літератури Нікоса Казантзакіса («Київська пектораль» за кращу чоловічу роль та Гран-прі на Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії»).
Захоплення Анатолія Хостікоєва режисурою продовжилося постановками вистав «Моя професія — синьйор із вищого світу» та «Незрівнянна». Це вистави, в яких актор розкрився у грі разом із дружиною — народною артисткою Наталією Сумською.
І далі буде в театрі і кіно. Бо глядачі прагнуть бачити своїх кумирів. Навіть якщо виконавцю ролі султана Сулеймана з вітчизняного серіалу «Роксолана» додалося років.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>