Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
Анатолій Хостікоєв і Наталія Сумська у виставі «Грек Зорба». (Фото з сайту ft.org.ua.)
Народний артист, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Анатолій Хостікоєв 15 лютого відзначає черговий ювілей.
Творча діяльність народженого в Києві актора розпочалася 1974 року на сцені Львівського академічного драматичного театру імені Марії Заньковецької. І вже понад 40 років Анатолій Георгійович відданий сцені Національного драматичного театру імені Франка у столиці.
Його Еней із легендарної «Енеїди» Івана Котляревського підкорив серця багатьох глядачів, примусив задовго до прийняття незалежності України відчути істину гідності, пробуджував відчуття національної свідомості у кожного громадянина.
Йшов на Голгофу совісті зіграний Анатолієм Хостікоєвим Анарх із «Санаторійної зони» за Миколою Хвильовим, відстоював своє кохання Дон Філіппе з «Благочестивої Марти» Тірсо де Моліно… Багаторічна творча дружба Анатолія Хостікоєва з Богданом Бенюком віддзеркалилася в неймовірній, вже культовій виставі «Швейк», у якій актор виконував аж п’ять ролей, за секунду перевтілюючись в іншого персонажа.
Величезний досвід та абсолютне відчуття природи театру надали можливість акторові зайнятися режисерською роботою. Під час постановки легендарної рок-опери «Біла ворона» Геннадія Татарченка та Юрія Рибчинського актор не лише створив поліфонічний образ Жульєна, а й придумав і втілив окремі мізансцени.
Режисерське обдарування Анатолія Хостікоєва ствердилося в роботі над виставою «Кін IV», у якій він же зіграв головну роль. Ця постановка була удостоєна премії «Київська пектораль» за кращий режисерський дебют.
Згодом у співавторстві з режисером Віталієм Малаховим Анатолій Хостікоєв познайомив глядачів із глибоко-трагічним прочитанням славнозвісної п’єси Шекспіра «Отелло» («Київська пектораль» за кращу чоловічу роль).
Пізніше тандем із режисером Віталієм Малаховим створив добру, сповнену віри у життя та справедливість виставу «Грек Зорба» за романом класика грецької літератури Нікоса Казантзакіса («Київська пектораль» за кращу чоловічу роль та Гран-прі на Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії»).
Захоплення Анатолія Хостікоєва режисурою продовжилося постановками вистав «Моя професія — синьйор із вищого світу» та «Незрівнянна». Це вистави, в яких актор розкрився у грі разом із дружиною — народною артисткою Наталією Сумською.
І далі буде в театрі і кіно. Бо глядачі прагнуть бачити своїх кумирів. Навіть якщо виконавцю ролі султана Сулеймана з вітчизняного серіалу «Роксолана» додалося років.
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>