В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Черкаський обласний кардіологічний центр під час повномасштабної війни не зупиняв роботи ні на день. (Фото Черкаської ОВА.)
Черкаські лікарі не відстають від столичних: у лікувальних закладах області наразі проведено 3 трансплантації серця, 21 — нирок, 118 — стовбурових клітин, а обласний кардіологічний центр узагалі названо одним з найкращих в Україні.
«Наші воїни медичного фронту вкотре показали високий рівень: обласний кардіологічний центр — серед лідерів у країні за кількістю і якістю проведених операцій при ішемічній хворобі серця, а ще 3-тє місце — за хірургічне лікування інфекційного ендокардиту», — говорить голова Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
За його словами, минулоріч у кардіологічному центрі Черкас, який від початку війни ні на день не зупинив своєї роботи, провели 977 стентувань, з них при гострому коронарному синдромі, тобто при інфаркті, — 770.
Очільник Черкащини каже, що три роки тому в Шевченковому краї розпочалась історія трансплантології. Далі була масштабна підготовча робота, визначення медзакладів-учасників пілотного проєкту МОЗ, ухвалення обласної програми. І ось — перші успішні операції.
«На сьогодні в області вже проведено 118 трансплантацій стовбурових клітин кісткового мозку, 21 — нирок, а також три трансплантації серця. І це не просто цифри, це врятовані життя», — наголошує Ігор Табурець.
І підсумовує: Черкаська область має висококласних фахівців, потрібну медичну базу для подальшого розвитку трансплантології. І, що не менш важливо, — бажання це робити.
Саме про це йшлося на проведеній спільній нараді з лікарями-практиками, керівниками медзакладів за участі голови підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантації Верховної Ради України Оксани Дмитрієвої, гендиректора Українського центру трансплант-координації Дмитра Коваля та директора Департаменту високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ Василя Стрілки, де було визначено нові завдання та необхідні управлінські рішення для майбутньої роботи.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>