Гвардія наступу: МВС формує 7 штурмових бригад з добровольців
Йдеться про бригаду Держприкордонслужби «Сталевий кордон», бригаду Нацполіції «Лють» та бригади Нацгвардії – «Спартан», «Рубіж», «Червона калина», «Кара-Даг» та «Буревій». >>
Троє друзів втілюють ідеї товариша із Сил спецпризначення. (Фото з сайту shotam.info.)
Свідомі українці у теперішній трагічний час російсько-української війни боронять державу: хтось безпосередньо на фронті, а хтось працює на перемогу в тилу.
Саме такими є четверо хмельничан, котрі в одному з гаражів уже протягом кількох років модернізують шоломи для українських захисників.
Один із розробників — Дмитро Столярчук — розповідає, що з початком широкомасштабного вторгнення чоловікам доводиться працювати майже без вихідних, щоб якомога швидше забезпечити замовлення для військовослужбовців, які виконують бойові завдання.
«Ми вже запустили у виробництво аналог американського шолома FAST Ballistic High Cut, який використовують найчастіше військовослужбовці Сил спеціального призначення, а також мінометники та артилеристи (ці шоломи «безвухі»). Маємо і його загальновійськовий варіант», — каже Дмитро.
Ідейним розробником є керівник колективу Андрій, який з перших днів лютневого вторгнення російських ординців захищає Україну від окупантів у складі одного з підрозділів Сил спеціальних операцій. Саме він генерує ідеї, як краще модернізувати шоломи, що потрібно додати, що змінити.
Хлопці також модернізують новітній український шолом TOR-D, ставлять свою запатентовану підвісну систему, свою подушечку та кавери власного виробництва.
Металевий обвіс — авторська розробка українських винахідників, саме завдяки їй вони з легкістю впізнають свої шоломи на фото чи відео з передових позицій.
Три шоломи, які вони модернізували, має у своєму «арсеналі» навіть Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний.
Дмитро розповідає, що неодноразово шоломи, які вони розробляли, рятували життя українських захисників.
«У 90% випадків шоломи захищають саме від уламків. Але військові розповідали: як виходили з-під обстрілу, влучило по одному з них з автомата й кулемета, і шолом витримав, лише залишились вм’ятини. Все залежить від відстані й удачі», — каже майстер.
Із квітня 2022 року хлопці виготовили понад 800 шоломів. Із початком масованих обстрілів України доводилось працювати й без світла.
«Ворогу не вдасться нас залякати. Знищення інфраструктури нашої країни, відключення світла ніяк не вплинуть на нашу перемогу. Це тільки ще більше викликає ненависть та лють і бажання якнайшвидше знищити та прогнати російських окупантів з нашої землі», — запевняє Дмитро.
У майбутньому хлопці планують також працювати над обвісами для автоматичної зброї та бронежилетів.
Зауважимо, що у Харкові волонтери створили захисний шолом для медиків, а в Києві підприємство налагодило процес виготовлення кевларових шоломів і виробляє їх для наших захисників.
А в столичному Національному авіаційному університеті на кафедрі «Прикладної механіки та інженерії матеріалів» науковці інтенсивно працюють над розробкою новітніх бронекомпозитів для касок наших захисників.
Йдеться про бригаду Держприкордонслужби «Сталевий кордон», бригаду Нацполіції «Лють» та бригади Нацгвардії – «Спартан», «Рубіж», «Червона калина», «Кара-Даг» та «Буревій». >>
Речник Східного угруповання військ Сергій Череватий має «великі сумніви», що ворог зможе просунутись у цих регіонах, аби виконати відповідний наказ із Кремля. >>
Серпень 2022 року, США, Флорида. Я й мій 4-річний син Лев другий місяць гостюємо (читай «пересиджуємо війну») в сестри мого чоловіка. >>
Із захоплених територій із 2014 року рф депортує юних українців, щоб маніпулювати у своїх медіа темою порятунку від «Правого сектору» та мати чутливий козир для можливих переговорів. >>
24-річний пілот Данило Мурашко знищив близько 70 одиниць броньованої техніки, понад 80 автотранспортних засобів, 30 автоцистерн паливно-мастильних матеріалів, близько 600 особин живої сили противника. >>
Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" бригадний генерал Олександр Тарнавський переконаний, що оборона повинна бути активною. >>