Білорус Данііл Ляшук «Моджахед» загинув під Бахмутом
У боях на Бахмутському напрямку віддав своє життя за Україну відомий боєць Данііл Ляшук з позивним «Моджахед». >>
Троє друзів втілюють ідеї товариша із Сил спецпризначення. (Фото з сайту shotam.info.)
Свідомі українці у теперішній трагічний час російсько-української війни боронять державу: хтось безпосередньо на фронті, а хтось працює на перемогу в тилу.
Саме такими є четверо хмельничан, котрі в одному з гаражів уже протягом кількох років модернізують шоломи для українських захисників.
Один із розробників — Дмитро Столярчук — розповідає, що з початком широкомасштабного вторгнення чоловікам доводиться працювати майже без вихідних, щоб якомога швидше забезпечити замовлення для військовослужбовців, які виконують бойові завдання.
«Ми вже запустили у виробництво аналог американського шолома FAST Ballistic High Cut, який використовують найчастіше військовослужбовці Сил спеціального призначення, а також мінометники та артилеристи (ці шоломи «безвухі»). Маємо і його загальновійськовий варіант», — каже Дмитро.
Ідейним розробником є керівник колективу Андрій, який з перших днів лютневого вторгнення російських ординців захищає Україну від окупантів у складі одного з підрозділів Сил спеціальних операцій. Саме він генерує ідеї, як краще модернізувати шоломи, що потрібно додати, що змінити.
Хлопці також модернізують новітній український шолом TOR-D, ставлять свою запатентовану підвісну систему, свою подушечку та кавери власного виробництва.
Металевий обвіс — авторська розробка українських винахідників, саме завдяки їй вони з легкістю впізнають свої шоломи на фото чи відео з передових позицій.
Три шоломи, які вони модернізували, має у своєму «арсеналі» навіть Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний.
Дмитро розповідає, що неодноразово шоломи, які вони розробляли, рятували життя українських захисників.
«У 90% випадків шоломи захищають саме від уламків. Але військові розповідали: як виходили з-під обстрілу, влучило по одному з них з автомата й кулемета, і шолом витримав, лише залишились вм’ятини. Все залежить від відстані й удачі», — каже майстер.
Із квітня 2022 року хлопці виготовили понад 800 шоломів. Із початком масованих обстрілів України доводилось працювати й без світла.
«Ворогу не вдасться нас залякати. Знищення інфраструктури нашої країни, відключення світла ніяк не вплинуть на нашу перемогу. Це тільки ще більше викликає ненависть та лють і бажання якнайшвидше знищити та прогнати російських окупантів з нашої землі», — запевняє Дмитро.
У майбутньому хлопці планують також працювати над обвісами для автоматичної зброї та бронежилетів.
Зауважимо, що у Харкові волонтери створили захисний шолом для медиків, а в Києві підприємство налагодило процес виготовлення кевларових шоломів і виробляє їх для наших захисників.
А в столичному Національному авіаційному університеті на кафедрі «Прикладної механіки та інженерії матеріалів» науковці інтенсивно працюють над розробкою новітніх бронекомпозитів для касок наших захисників.
У боях на Бахмутському напрямку віддав своє життя за Україну відомий боєць Данііл Ляшук з позивним «Моджахед». >>
В Україні створять реєстр тих, хто ухиляється від мобілізації. Представник президента у парламенті, нардеп Федір Веніславський працює над відповідним законопроєктом. >>
Нові перемоги та звільняти раніше окуповані території дає змогу Україні отримувати умотивований та досвідчений особовий склад. На даний момент первинні посади молодшого офіцерського складу комплектуються з випускників військових вишів, офіцерів запасу, сержантів і старшин, які мають вищу освіту. >>
У парламентському комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки хочуть удосконалити процедуру проведення мобілізації в Україні. >>
Застаю 36-річного жителя села Щербані, що неподалік Полтави, Сергія Новосьолова за роботою. >>
Я впевнена, що окупація різних регіонів України має свої особливості. >>