Мотивація до роботи: близько 8 млн українців не працюють
Це люди, які не шукають роботу з різних причин. >>
Одним із негативних соціально-економічних наслідків війни в Україні є різке збільшення армії безробітних у нашій державі.
Згідно з заявою Міністерства економіки, наразі в Державній службі зайнятості зареєстровано 215 тис. безробітних, хоча фактична їх кількість в Україні сягає як мінімум 2,6 млн осіб.
Не варто забувати й про тих наших співгромадян, яких війна змусила кинути роботу й виїхати за кордон, а таких понад 14,5 мільйона, з них щонайменше 11,7 млн українців вирушили до країн Євросоюзу.
Лише серед моїх рідних і знайомих таких чимало, й чи всі ті мільйони людей повернуться до України — велике питання.
Та навіть на офіційно зареєстрованих «байдикуючих» українців у Держслужбі зайнятості є лише 27 тисяч вакансій, хоча, наприклад, торік на цю дату їх було 61 тисяча.
Більше того, за прогнозами, які озвучила заступник міністра економіки Тетяна Бережна, у 2023 році безробітних у державі буде трохи більш як 2,8 млн осіб.
У Міністерстві економіки зазначили, що уряд працює в трьох напрямках, аби зменшити кількість безробітних: переорієнтація і перенавчання українців; надання грантової допомоги від уряду підприємцям, які хочуть розвивати власний бізнес під час війни; розгортання програми «Армія відновлення», яка дає можливість безробітним бути залученими до трудового життя.
У КМУ ухвалили, що офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштувалися, будуть залучені до суспільно корисних робіт — «Армії відновлення» країни.
У Мінекономіки переконані, що ця ініціатива допоможе українцям, особливо в маленьких містечках, одночасно і заробляти кошти, і відновлювати свої громади, та й загалом залучення безробітних до «Армії відновлення» є хорошим механізмом переходу людини зі статусу безробітного в статус зайнятої особи.
Види суспільно корисних робіт, в залежності від регіону, можуть різнитися, але найчастіше людей залучають до таких: укріплення дамб; розчищення узбережжя біля водойм та річок; заготівля дров для населення; розвантаження гуманітарної допомоги; облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття; ремонтно-відновлювальних робіт у приміщеннях соціальної сфери; упорядкування, відновлення та благоустрій міст; ліквідація стихійних сміттєзвалищ та облаштування полігонів твердих побутових відходів; проведення ремонтно-відновлювальних робіт (насамперед робіт, що виконуються на об’єктах забезпечення життєдіяльності громад).
Участь у суспільно корисних роботах з боку безробітних є добровільною. Оплата такої праці не може бути нижчою за мінімальну зарплату, яка на сьогодні становить 6 тис. 700 грн.
За прогнозами Світового банку, до кінця 2022 року в Україні 8 мільйонів людей житимуть за межею бідності, тобто рівень бідності зросте до 25%.
А ТИМ ЧАСОМ...
У межах ініціатив із відновлення України Google надає грант у розмірі 2 мільйонів доларів та підтримку Google Fellowship Фонду Східна Європа. Він співпрацюватиме з Міністерством цифрової трансформації України — масштабуватиме національний проєкт «Дія. Цифрова освіта».
Учасники програми Google Fellows, зокрема менеджери з продуктів, інженери програмного забезпечення, менеджери з маркетингу, на безоплатній основі протягом шести місяців допомагатимуть розробляти новий навчальний контент і персоналізовані навчальні програми на основі штучного інтелекту, а також систему рекомендацій для користувачів щодо можливостей працевлаштування.
Завдяки партнерству з місцевими роботодавцями платформа має на меті навчити цифрової грамотності до 2 млн українців і стати важливим посередником між шукачами роботи та компаніями, щоб допомогти у працевлаштуванні 600 тис. внутрішньо переміщених осіб.
Це люди, які не шукають роботу з різних причин. >>
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
У Херсонській області під час вибуху саморобного дрона, 19 листопада, загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі. >>
Історики так і не пояснили, чому в Україні, на одній і тій же території, на одній і тій же ділянці Землі, впродовж останніх 40 тисяч років виникали, розвивалися, квітнули і згасали потужні цивілізації та культури і народжувалися нові. >>
Посадовців МСЕК і медустанов правоохоронці викрили в трьох областях України: за версією слідства вони були причетними до оформлення фіктивних інвалідностей для ухилення від мобілізації. >>
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про вдосконалення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). >>