Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Концертом відзначив своє 30-ліття симфонічний оркестр Чернівецької обласної філармонії імені Дмитра Гнатюка.
У програмі прозвучали Симфонія №7 геніального Михайла Вербицького — автора Гімну України та Симфонія №3 видатного Бориса Лятошинського, через яку композитор зазнав переслідувань.
Також з «Інтродукцією та Рондо-капричіозо» Каміля Сен-Санса виступив один із засновників симфонічного оркестру, народний артист України Павло Чеботов.
Своїми думками по завершенні концерту на запрошення Маестро поділився Віктор Павлюк — голова правління Центру актуальних місцевих ініціатив, міський голова Чернівців у 1991-1994 роках та один з ініціаторів створення Чернівецького симфонічного оркестру.
«То чому ж при такій загальнорозвиненій музичній культурі не прикрасити корону інструментальної музики діамантом — симфонічним оркестром? Цю думку виношувало не одне покоління, і марно шукати одного автора. Маючи таку чисельну когорту висококласних музикантів, співаків, композиторів, виконавців, такі глибокі національні традиції, музична культура Буковини фактично обумовила і вимагала створення великого симфонічного оркестру. Ідея витала десятки років, залишилось лише втілити її в життя», — поділився думками Віктор Павлюк.
Оркестр створили 1992-го, перші два роки він мав статус муніципального. За весь час існування колективу його керівниками були Віктор Кострижа, Віталій Бондаренко, Юрій Голота, а з 2000 року головним диригентом залишається Йосип Созанський.
Крім того, до творчої співпраці запрошують відомих диригентів, музикантів та співаків з інших міст і країн, які захоплено відгукуються про колектив.
Як повідомляють у Чернівецькій філармонії, нині симфонічний оркестр — на передовій культурного фронту.
За його участі відбулися мистецькі акції, заходи, концерти, проведені разом з колегами з Харкова, Чернігова, Луганська, Херсона, Києва та інших міст.
Ювілейний концерт відбувся за участі академічного симфонічного оркестру Луганської філармонії, двічі переміщеного через війну (2014 року — в Сіверськодонецьк і 2022 року — до Львова).
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>