Комплекс «Кєдр»: ГУР про нову балістику, якою терористична росія атакувала Дніпро
Держава-агресор росія 21 листопада завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно зі складу ракетного комплексу “Кєдр”. >>
Український народ незламно йде до перемоги у війні. Незважаючи на обстріли та людські втрати, українці не схильні до перемовин з ворогом.
Це засвідчує останнє соціологічне дослідження Київського міжнародного інституту соціології.
Упродовж 21-23 жовтня 2022 року КМІС провів всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера опитано тисячу респондентів.
Попри російські обстріли, які руйнують інфраструктуру та забирають життя людей, 86% респондентів відповіли, що потрібно все одно продовжувати збройну боротьбу, навіть якщо обстріли продовжаться.
Зокрема, серед них 71% повністю згодні з такою думкою (решта 15% — скоріше, погоджується).
Натомість лише 10% респондентів відповіли, що потрібно перейти до перемовин для якнайшвидшого припинення обстрілів, навіть якщо доведеться піти на поступки росії.
Хоча із заходу на схід і зростає частка тих, хто готовий до поступок, але в усіх регіонах більшість дотримується думки, що треба продовжувати збройний опір.
Навіть на сході 69% дотримуються такої думки (це відповідають люди, які проживають у Харківській та Донецькій областях та зазнають постійних ракетних та артилерійських обстрілів).
Отже, з твердженням «потрібно продовжувати збройну відсіч російській агресії, навіть якщо обстріли українських міст продовжаться», погоджуються 88% респондентів на заході, 89% — у центрі, 86% — на півдні та 69% — на сході нашої країни.
А з твердженням «потрібно перейти до перемовин для якнайшвидшого припинення обстрілу міст, навіть якщо для цього доведеться піти на поступки росії», погоджуються 8% респондентів на заході, 6% — у центрі, 12% — на півдні та 29% — на сході.
Серед респондентів, які обрали російську мову для проведення інтерв’ю, також переважна більшість (66%) вважають, що потрібно продовжувати збройний опір, навіть якщо обстріли продовжаться (і лише 29% вважають, що потрібно розпочинати перемовини, навіть якщо доведеться йти на поступки).
— До війни були дуже суттєві регіональні відмінності практично з будь-яких питань, наприклад, із загальнополітичних орієнтацій, зі ставлення до незалежності України, — розповідає генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології, доктор філософських наук Володимир Паніотто.
— А зараз ці відмінності практично щезли. Деякі залишилися, але вони суттєво зменшилися. У даному випадку цікавим є те, що навіть у тих областях, які зараз особливо страждають від війни, переважна більшість людей усе одно виступає за те, щоб не вести зараз перемовини з росією, незважаючи на обстріли. І варто звернути увагу на те, що це не залежить від мови, як вважали росіяни: і російськомовне населення, і етнічні росіяни теж виступають за те, щоб не вести з росією зараз перемовини.
Це пов’язано не з мовою, а з тим, що російськомовні мешкають у східних областях України, які більше страждають від військових дій та від обстрілів. Власне, там дещо більше населення — за перемовини, тому що вони більше страждають.
Держава-агресор росія 21 листопада завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно зі складу ракетного комплексу “Кєдр”. >>
Від березня цього року росія, порушила санкції ООН, поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (понад 56 тисяч тонн) сирої нафти, розплачуючись нею за військову підтримку Пхеньяном російської війни проти України. >>
Після нещодавнього українського удару по Курщині високопоставлений північнокорейський генерал дістав поранення. >>
Відкриття у Польщі бази протиракетної оборони США в Міністерстві закордонних справ росії назвали провокацією та пригрозили потенційним ударом по ній. >>
У Херсонській області під час вибуху саморобного дрона, 19 листопада, загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі. >>
Через загрозу атаки дронів російське відомство цивільної авіації тимчасово закривало аеропорт Волгограда, а в Ростовській області заявили про влучання в один із «промислових об’єктів». >>