Малевич відпочиває: жовто-синю картину Ротко продали за десятки мільйонів доларів, фото
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів. >>
Ната Жижченко. (Фото з відкритих джерел)
У межах глобальної конференції NEARCON 2022 у Португалії відбулася подія Ukrainian Night. Code of freedom.
На NEARCON розробники з різних країн світу традиційно діляться досвідом та знайомляться з різними сучасними стартапами.
«Українська ніч», яка відбулася в межах цієї конференції, мала на меті ознайомити учасників з Україною, її унікальною культурою, стилем, національною кухнею та музикою. Хедлайнером цього заходу став український електро-фолк-бенд ONUKA.
Солістка гурту Ната Жижченко згодом написала у фейсбуці, що під час «Ночі» вдалося зібрати понад мільйон гривень.
«Частина цих коштів піде на закупівлю модульних зовнішніх фіксаторів, яких потребують українські лікарні через збільшення кількості постраждалих. Інша частина суми буде спрямована на підготовку до зими відрізаних від цивілізації районів Харківської області: на закупівлю обігрівачів, продуктів харчування та засобів гігієни», — додала в своєму дописі лідерка гурту.
Тим часом ONUKA продовжує гастролювати з благодійними концертами світом. Тільки у вересні гурт виступив у Естонії, Румунії, Португалії. Перед тим, улітку, був тур у США. Надалі заплановано концерти в Німеччині та Польщі, плануються виступи в Ізраїлі.
«Продовжуємо показувати, як звучить Україна, продовжуємо розповідати, що в Україні сьогодні триває війна, та вчергове нагадуємо світові про нашу сміливість, продовжуємо перераховувати зібрані кошти на потреби ЗСУ та наближаємось до перемоги», — додає ONUKA.
Крім того, Ната Жижченко є амбасадоркою фонду «Це моє місто», який займається адресною допомогою громаді міста Чернігів. Тому частину коштів з кожного концерту спрямовують на відновлення зруйнованих домівок та потреби містян Чернігова.
До речі, в Чернігові розташований будинок її дідуся, який навчив Наталю грати на сопілці, прищепив любов до музики й України.
Увесь попередній довоєнний рік Наталя з чоловіком реставрували це родинне гніздо і в березні планували тут відсвяткувати день народження співачки.
У будинку, збудованому ще в 1904 році, виросло кілька поколінь Наталиних предків. Він пережив дві світові війни, а тепер випало пережити й третю.
Оселя справді є неймовірно красивою — прикрашена вирізьбленим із дерева «мереживом». Це справжній музей і пам’ятка архітектури.
«Я виросла в цьому будинку, там і навчалася музики. Це цитадель моєї творчості, захоплення народним мистецтвом, мого дитинства. Все в житті оберталося навколо цього будинку, де постійно були гості, де лунали музика та співи», — розповіла співачка в інтерв’ю виданню Vogue. — Це був довгий процес, ми намагалися зберегти всю автентику: підвіконня, стіни, стелю, меблі, які виготовив мій прадід, скатертини, рушники, майстерню дідуся, яку він сам облаштував».
Будинок, на щастя, вцілів під час обстрілів. Хоча Ната навесні була сповнена рішучості й запевняла: «Якщо знищать — буду піднімати його з попелу»...
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів. >>
"Укрпошта" випустить марки "Тризуб Незалежності" до Дня гідності та свободи. >>
Хоакін Фенікс — видатний актор, який шалено віддається своїй справі й здатний до радикальних перетворень. >>
Кім дуже засмучена несподіваним ускладненням у стосунках зі своїм колишнім чоловіком Каньє Вестом. >>
Вона боролася з ксеноморфами, вивчала горил і працювала держсекретарем США — це головні ролі триразової номінантки на премію «Оскар», дворазової володарки «Золотого глобуса» та просто епохальної актриси. >>
Запроваджено санкцію проти народної артистки України та зрадниці Таїсії Повалій: з неї стягнуто в дохід держави автомобіль та права на 9 пісень. >>