«Молодість»: жюрі кінофестивалю оголосило переможців
Переможців.оголосив 53-й Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість", нагородження відбувалося 2 листопада. >>
Уже рік Національний будинок музики проводить концерти на різних майданчиках. (Фото надані Національним будинком музики.)
Великим міжнародним проєктом 42-й сезон відкрив у Києві Національний будинок музики.
Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського з італійським диригентом Антоніо Греко виконав у філармонії рідкісну для українських концертних залів «Вечірню» Клаудіо Монтеверді (Vespro della Beata Vergine ) у восьми частинах.
Бездоганне виконання написаної 1610 року безпрецедентної за масштабами, сміливістю задуму, змістовністю та пишністю звучання хору й оркестру партитури XVII століття зачарувало вщерть наповнену київську залу.
Твір звучав згідно з правилами історично поінформованого виконавства, тобто максимально наближено до задуму композитора та стилю музики XVII століття. За партію органа-позитива та клавесина відповідала відома виконавиця і дослідниця старовинної музики Наталія Фоменко.
Для автентичності звучання у концерті були залучені й духові історичні інструменти: корнети (італійські виконавці — Етьєн Асселін та Філіппо Каландрі, а також хроматичні поздовжні флейти (Олег Довгаль та Ірина Гільязова).
Успіх концертові гарантувала участь у ньому Антоніо Греко — народженого там, де і Клаудіо Монтеверді, в італійській Кремоні (батьківщина Клаудіо Монтеверді), всесвітньо визнаного фахівця з виконання старовинної музики, хормейстера і диригента.
Ще у 1993 році він заснував хор Costanzo Porta, який швидко отримав визнання на міжнародних конкурсах, фестивалях і спільних проєктах разом з найвідомішими колективами, що спеціалізуються на історично поінформованому виконавстві.
У 2000 році досвід хору та його експертність у музиці епох Ренесансу та Бароко дозволили розширитися до формату освітнього центру — так утворилася Школа музики та хорового співу Costanzo Porta. Пізніше, у 2004 році, був утворений ансамбль з історичних інструментів — Cremona Antiqua Orchestra.
Генеральний партнер нашого відкриття сезону і подальших творчих планів з розвитку української культури — сила і незламність воїнів ЗСУ, зазначають у Національному будинку музики, органної та камерної.
Ця повна назва дає розуміння, що йдеться про державну організацію, яка розміщувалася у столичному Миколаївському костелі до того, як там у ніч із 3 на 4 вересня 2021 року сталася руйнівна пожежа пам’ятки національного значення — будівлі, зведеної у 1909-му відомим архітектором Владиславом Городецьким.
Тож уже рік Національний будинок музики проводить концерти на різних майданчиках. Наступний — «Класика. Найкраще» відбудеться 18 вересня в Андріївській церкві, як і «Наодинці з вічністю» 25 числа. Знову в Національній філармонії — «Музика королівського феєрверку» 22 вересня. Ще через день у Київському будинку вчених відбудеться концерт «Роман Лопатинський. Присвята Брамсу».
Переможців.оголосив 53-й Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість", нагородження відбувалося 2 листопада. >>
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>