«Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття»: у столиці відкрилася унікальна виставка, фото
Виставковий проєкт «Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття» презентував Музей історії міста Києва. >>
Авторка лімітованого конверта — Зінаїда Кубар. (Фото надане пресслужбою.)
«Про високе. 25 років UFW. Наші геніальні дизайнери підривають свідомість фешнсимпатиків по всьому світу в рамках 51-го сезону — Мальта, Копенгаген, Будапешт, Берлін, Відень, Мілан, Лос-Анджелес, Брюссель. Ми не пропускаємо жодного сезону», — написав днями генпродюсер UFW Володимир Нечипорук.
Єдиною подією 51-го сезону Ukrainian Fashion Week у період дії воєнного стану безпосередньо в Україні стала презентація нового поштового конверта, випущеного на честь чвертьстолітньої дати UFW.
Цей випуск планували ще у 2021 році, але з початком повномасштабної війни всі затверджені плани довелося поставити на паузу.
Бо Укрпошта перейшла у режим нон-стоп із випуску поштової продукції воєнного часу — про війну, про українських героїв і про те, як наближають нашу Перемогу всі: військові на острові Зміїний, пес Патрон, юні художники…
Коли Володимир Нечипорук запитав, що там з нашим конвертом, відповіді не було. Тоді генпродюсер UFW, який активно волонтерить останні пів року, сказав приблизно таке: саме цього і прагне ворог — щоб ми злякалися і скорилися. І вирішили позбавити ворогів шансу спаплюжити свято, до якого йшли 25 років.
Автором художнього конверта стала українська художниця Зінаїда Кубар. Вона ж — автор поштової марки, що була випущена Укрпоштою у 2017 році до 20-річчя Ukrainian Fashion Week.
Конверт, тираж якого лише 100 тисяч, прикрашає фрагмент перфомансу «Калина». Цей перфоманс мисткиня презентувала в Нью-Йорку в 2017 році в рамках своєї дебютної виставки «4.5.0» (у розмовах українських військових це означає «все спокійно»).
Як відомо, калина символізує жіночу долю, намисто — душу. Дівчина замість намиста одягає на себе долю часів, бо саме війна принесла на нашу землю втрати матерями своїх синів, жінками — чоловіків, молодими дівчатами — майбутніх наречених.
У рамках того перфомансу та відтепер на конверті намисто «заплакало». У такий спосіб художниця Зінаїда Кубар підкреслила трагедію війни, яку переживає Україна вже дев’ятий рік.
Доповнює композицію фото зруйнованої частини Києва (Софіївська Борщагівка). Світлина зроблена відомим оператором та фотографом, а зараз і військовим ЗСУ Сергієм Михальчуком, який із 25 лютого до 4 квітня фіксував наслідки повномасштабного вторгнення та агресії росії.
«Ми не звикаємо до війни, ми маємо призвичаїтись жити під час війни. Із сиренами, виставками і концертами в бомбосховищах, донейтами на все, оплакуванням побратимів і посестр... Ми мусимо жити і перемагати. Попри все. Поплакали, сльози витерли і далі ї***ти на своїй ділянці», — переконує Володимир Нечипорук.
Виставковий проєкт «Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття» презентував Музей історії міста Києва. >>
Історію симпатичної дівчини, яка несподівано опиняється в центрі захопливої авантюри, пов’язаної з мистецтвом, розповідає стрічка «Коли ти вийдеш заміж?». >>
Різдвяні резиденції у своїх відділеннях по всій Україні відкрила Укрпошта та випустила марку «Лист Святому Миколаю». >>
Національний банк України, надихаючись легендами про героїчних воїнів Запорозької Січі – козаків-характерників, створив пам’ятні монети “Ні куля, ні шабля!”, що стануть оберегом для сучасних захисників України. >>
"Укрпошта" анонсувала відкриття по всій Україні Різдвяних резиденцій, де можна буде написати й надіслати листа Святому Миколаю, а також презентувала нову марку "Лист Святому Миколаю". >>
Співробітниця кінологічного центру поліції Київщини Катерина Бєляєва цими днями разом зі своїми чотирилапими помічниками стала однією з учасниць проєкту «Галерея героїв». >>