В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Зараз доступні всі можливі вакцини. (Фото Reuters)
З далекого і такого мирного 2019 року ми навчились жити пліч-о-пліч із пандемією коронавірусу — для нас стало звичним носити маски і спекотного літа, і холодної зими, а фраза «я хворію на коронавірус» перестала лякати.
Ми адаптувалися до життя з пандемією і змогли мінімізувати її вплив на наше життя та здоров’я завдяки карантинам і соціальній дистанції.
Проте з приходом війни всі наші маски, дистанції та карантини зникли без сліду. Разом із ПЛР-тестами та самим коронавірусом.
На певний час свист ракет і звуки вибухів замінили нам уже звичну реальність, але сам вірус нікуди не дівся.
Коронавірус, як і будь-яка інфекційна хвороба, розповсюджується сезонно — восени та взимку, а навесні та влітку йде на спад або й узагалі зникає. А оскільки вже настала осінь, слід бути дуже обережними.
Станом на кінець серпня тільки в Києві кількість зареєстрованих випадків зараження ковідом збільшилась утричі. Якщо за період із 8 по 14 серпня їх було 316, то з 15 по 21 серпня — вже 956.
За словами директорки Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентини Гінзбург, ситуація в столиці зараз така, що все більше киян потрапляють до лікарень з ускладненнями та потребують кисню.
«Коронавірусна хвороба є в наших шпиталях. От, наприклад, щотижня близько 940-1000 людей потрапляє до наших лікарень із ковідом. Так, ми не бачимо такого суттєвого зростання, як це є в європейських країнах. Попереднього тижня ми зафіксували дваднадцятивідсотковий приріст, а зараз ситуація стала. Тримаємо руку на пульсі й готуємо нашу систему охорони здоров’я до напливу хворих», — звітує міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Обов’язково слід дотримуватись гігієни рук, промивати їх мінімум 20 секунд з милом і під проточною водою. Якщо немає можливості помити руки, треба користуватись спеціальними рідинами та гелями на спиртовій основі.
Носіть маску, яка прикриває ніс і рот. Важливо носити її саме так, а не на одному вусі, руці чи на підборідді. Адже ви постійно контактуєте з великою кількістю людей, а вони можуть уже хворіти, бути носіями інфекції, проте без симптомів. У такому випадку маска стане вашим щитом.
Дотримуйтесь дистанції в півтора метра — це допоможе уникнути зони ураження від чхання чи кашлю хворої людини.
Не торкайтеся обличчя, це можна робити за умови, якщо ви щойно помили руки. Адже цими ж руками ви недавно торкались дверних ручок, перил у громадському транспорті, а до того туди могла потрапити, наприклад, слина інфікованої людини.
Вакцинуйтеся. До речі, зробити це легко. В місті працюють центри масової вакцинації — в торговельно-розважальних центрах River Mall, Gulliver, в універмазі «Україна». Зараз доступні всі можливі вакцини.
Самоізолюйтеся. Не відвідуйте роботу чи місце навчання, не контактуйте з рідними — ви наражаєте людей на небезпеку. Подзвоніть вашому сімейному лікарю та отримайте інструкції щодо самоізоляції, лікування та госпіталізації.
Якщо ваш стан погіршується — набирайте «103» та очікуйте допомоги.
Часто його можна сплутати зі звичайним грипом, тому треба бути дуже пильним. Так, хворі скаржаться на постійну втому, головний біль, високу температуру та сухий кашель, дехто — на біль у м’язах і суглобах, втрату запаху й смаку. Тривожним дзвіночком для вас повинно стати ускладнення дихання, задишка або стискання в грудях.
Якщо у вас є якісь із цих симптомів, слід звернутись до лікаря, який відправить вас на відповідні тести та призначить симптоматичне лікування.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>