Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
На старті основного розіграшу «Ю-Ес оупен» Дар’я Снігур сенсаційно здолала експершу ракетку планети Сімону Халеп. (Фото з сайту btu.org.ua.)
Уже традиційно на турнірах Великого шолома український теніс має широке жіноче представництво.
Одразу п’ятеро українських тенісисток потрапили до основної сітки цьогорічного «Ю-Ес оупен». Попри те, що жереб виявився не надто приємним для наших співвітчизниць, троє з них успішно подолали стартовий бар’єр, залишивши за бортом змагань значно рейтинговіших за себе опоненток.
Першою, хто наробила неймовірного галасу в Нью-Йорку, стала 20-річна Дар’я Снігур. Успішно пройшовши сито кваліфікації, уродженка Києва в стартовому раунді «основи» переграла експершу ракетку планети, румунку Симону Халеп.
Посіяна на «Ю-Ес оупен»-2022 під високим сьомим номером, Халеп виявилася, по суті, безпорадною перед 124-ю ракеткою планети з України. Єдина серйозна річ, котра вдалася румунській тенісистці на корті імені Луїса Армстронга, — це взятий нею «під нуль» другий сет. Загальний же успіх у трьох сетах дістався Снігур — 6:2, 0:6, 6:4.
«Я дуже щаслива. У мене більше немає коментарів, бо зараз мені просто їх неможливо зробити. Хочу подякувати Симоні за цей чудовий матч, це чудовий досвід для мене. Я вже була на цьому корті, коли грала благодійний матч для України. Але я все одно дуже-дуже нервувала. Намагалася робити все, що могла. Звичайно, це матч для України, для моєї родини, для всіх, хто за мене вболівав. Дякую, дякую всім! Слава Україні!» — поділилася емоціями після перемоги Дарина.
Удало стартувала на Відкритій першості США-2022 й інша представниця молодого покоління українського тенісу. У свої 20 років Марта Костюк уже має чималий досвід виступів на дорослих турнірах.
Відтак перемога в першому колі цьогорічного «Ю-Ес оупен» над єгиптянкою Майяр Шериф не стала для неї чимось надзвичайним. Для Костюк протистояння з Шериф проходило під знаком реваншу за поразку на «Ролан Гарросі»-2022, і українці вдалося без особливих проблем повернути суперниці старий боржок — 7:6 (7:2), 6:4.
Третя ж українка, котрій вдалося успішно переступити стартовий бар’єр «Ю-Ес оупен»-2022, — 25-річна Ангеліна Калініна. Останнім часом у грі уродженки Нової Каховки спостерігається відчутний прогрес.
До Нью-Йорка вона приїхала, посідаючи високий 47-й рядок у рейтингу WTA. У протистоянні з господаркою кортів Бернардою Перою Ангеліні довелося зважати на вболівальницький фактор, утім аж занадто великих проблем він їй не створив. У поєдинку практично рівних за силою та рейтингом опоненток сильнішою виявилася представниця України — 6:4, 6:4.
А от двом іншим українкам, які свого часу піднімалися до «топ-30» рейтингу WTA, не вдалося здолати стартовий раунд заключного в сезоні турніру «Великого шолома».
Перебуваючи далеко від свого оптимального рівня, Даяна Ястремська (86-та ракетка WTA) та Леся Цуренко (89) на старті «Ю-Ес оупен» отримали дуже потужних опоненток. У протистоянні з 20-м номером посіву, американкою Медісон Кіз, Ястремська шансів на успіх узагалі не мала — 7:6 (7:3), 6:3.
Натомість Цуренко спробувала нав’язати боротьбу четвертій ракетці турніру Паулі Бадосі, вигравши у неї перший сет. Проте для підсумкового успіху сил у досвідченої українки не вистачило — 6:3, 6:7 (4:7), 3:6.
А завершивши свої виступи на «Ю-Ес оупен», Леся сконцентрувалася на роботі благодійного фонду, створеного низкою українських атлетів та покликаного допомагати Україні та ЗСУ.
«Наш фонд називається United Athletes Foundation, спеціально по-спортивному, щоб відразу було зрозуміло, хто ним займається. Ми активно просуватимемо наш фонд по всіх доступних каналах. Ми налаштовані на довгу та плідну роботу, не лише під час війни, а й надалі для відновлення та будівництва нашої прекрасної країни. У нас дуже амбітні плани, і ми обов’язково їх реалізуємо», — розповіла Цуренко.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
На нову благодійну поштову марку, присвячену одному з найтитулованіших боксерів України – Олександру Усику, "Укрпошта" відкрила передзамовлення . >>
Пристойне падіння рейтингу вітчизняного клубного футболу призвело до того, що в наступному сезоні Україна у Лізі чемпіонів матиме мінімальне представництво. >>