Що робити у разі повітряної тривоги: покрокова інструкція

11.08.2022

Управління з організації пожежно-профілактичної діяльності у державних установах ГУ ДСНС України у м. Києві інформує про алгоритм дій при сигналі «Повітряна тривога».


Якщо ви почули сирени, перебуваючи вдома:


1. Ввімкнути телевізор чи радіоприймач і уважно прослухати інформацію про характер тривоги.


2. За можливості попередити сусідів та одиноких людей, що мешкають поруч.


3. Швидко одягнутися та одягнути дітей; перевірити наявність пришитих із внутрішньої сторони одягу в дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номери телефонів батьків.


4. Зачинити вікна, вимкнути всі електричні та нагрівальні прилади, перекрити газ, загасити печі, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубильник тощо).


5. Взяти «тривожну валізу» (індивідуальні засоби захисту, запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар) і найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди чи укриття.


У разі відсутності в радіусі 500 м від вашого будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.


Якщо ви не почули сигналу або у вас немає можливості швидко перейти до сховища, перейдіть до більш безпечного місця в квартирі: подалі від вікон, у коридор під несучі стіни або ванну (але закрийте рушником дзеркало).