Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Анна Рижикова є однією з головних медальних надій України на чемпіонаті світу в Юджині. (Фото ВВС.)
Українські легкоатлети завершують підготовку до головного старту літнього сезону — чемпіонату світу, який 15 липня розпочнеться в американському Юджині.
При цьому «синьо-жовта» збірна виступить на світовому форумі найменшим складом за всю історію.
Українці здобули 33 ліцензії, проте з різних причин не використали одразу 11 з них.
Зокрема, представники спортивної ходьби, в яких через війну зірвався тренувальний процес, вирішили готуватись уже до серпневого чемпіонату Європи в Мюнхені.
А от талановитий метальник списа Артур Фельфнер вирішив сконцентруватись на підготовці до юніорського ЧС.
Перед від’їздом до США наші легкоатлети «ударно» виступили на етапі Діамантової ліги в Стокгольмі, який став наймасовішим для України — одразу вісім спортсменок змагалися за медалі у чотирьох дисциплінах.
Не надто вдалим вийшов старт у столиці Швеції для призерки Ігор у Токіо, стрибунки у висоту Ярослави Магучіх. Чемпіонка світу та Європи у Стокгольмі взяла лише одну висоту (1,89 м), після чого не використала жодної спроби з планкою 1,93 м.
Таким чином, вона вперше у літній частині сезону не виграла турнір, у якому брала участь. Більше того, Ярослава цього разу взагалі не потрапила на подіум, фінішувавши п’ятою.
Невдачу Магучіх сповна компенсували інші представниці сектору стрибків у висоту — Ірина Геращенко та Юлія Левченко, які виграли «срібло» та «бронзу» відповідно. Зазначимо, що результат Левченко став для неї найкращим за три роки на рівні Діамантової ліги: востаннє вона здобувала «срібло» на етапах комерційного турніру ще у Брюсселі у 2019 році.
А для Геращенко це третя поспіль медаль на Діамантовій лізі — без нагороди вона залишилася лише у Юджині (четверте місце).
На відміну від Магучіх, свої «медальні» серії в Діамантовій лізі продовжили Марина Бех-Романчук та Анна Рижикова.
Марина у секторі стрибків у довжину стала другою, ця нагорода для неї — четверта поспіль. Так само четверта поспіль — у бігунки на 400 м із бар’єрами Рижикової. У Стокгольмі вона виграла «бронзу» й оновила особистий рекорд сезону, пробігши дистанцію за 54,33 секунди.
Варто також відзначити і виступ Наталії Стребкової у бігу на 3000 м з перешкодами, яка хоч і фінішувала четвертою, але побила рекорд України, котрий тримався з 2008 року.
«З кожним стартом я набуваю впевненості в собі. Звичайно, є над чим працювати. У Стокгольмі я дуже добре почувалася, тут дуже хороший стадіон і швидка доріжка. Наталя Стребкова побила національний рекорд на дистанції 3000 метрів з перешкодами, ми за неї вболівали. Був і світовий рекорд стрибуна у висоту Дуплантіса, і багато національних рекордів. Крутий стадіон», — не приховувала радості Рижикова.
«Рекорд України — це те, про що я мріяла і робила все для цього результату разом із тренером та чоловіком Іваном. Розуміння того, що можу це зробити, вже було, але це спорт і не завжди складаються умови для швидких секунд. Національний рекорд хочу присвятити ЗСУ та всім нашим людям, які борються кожен на своєму фронті. Ми обов’язково переможемо», — написала в інстаграмі після успішного забігу Стребкова.
Таким чином, з огляду на останні результати українців, варто очікувати на медалі й світового рівня. За нагороди може поборотись і наш стрибун у висоту Андрій Проценко, який напередодні виграв турнір у Бельгії. Нагадаємо, три роки тому на ЧС наші легкоатлети взяли два «срібла»: другі місця тоді посіли Магучіх і Бех-Романчук.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
На нову благодійну поштову марку, присвячену одному з найтитулованіших боксерів України – Олександру Усику, "Укрпошта" відкрила передзамовлення . >>
Пристойне падіння рейтингу вітчизняного клубного футболу призвело до того, що в наступному сезоні Україна у Лізі чемпіонів матиме мінімальне представництво. >>