Кожна п’ята дитина в Україні має надмірну вагу – ВООЗ
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
За період воєнного стану в стінах цього пологового будинку з‘явилися на світ 85 немовлят, мами яких були вимушені покинути свою домівку. (Фото: Черкаський міський пологовий будинок "Центр матері та дитини")
Незважаючи на війну, в Черкаському пологовому будинку «Центр матері та дитини» завершили ремонт гінекологічного відділення.
Як повідомили «Україні молодій» у міській раді, відтепер там до послуг черкащанок і жінок, які, тікаючи від війни, переселилися в місто, зручні палати з душовими кімнатами, сучасні операційні та, як результат, якісніший рівень надання медичної допомоги.
«Дякую колективу цього лікувального закладу за їхню важку й невтомну працю в такий складний для нашої країни час. Ми обов’язково переможемо й надалі робитимемо все можливе, аби покращувати умови для персоналу та водночас підвищувати якість послуг у комунальних медичних закладах», — каже черкаський міський голова Анатолій Бондаренко.
За його словами, в будівлі, де з 1964 року функціонує гінекологічне відділення, дотепер не було таких масштабних ремонтів.
Але торік тут розпочали переобладнання — проклали нову електромережу, замінили мережі водопостачання та водовідведення, облаштували сучасний операційний блок, післяопераційну палату й палати підвищеної комфортності для пацієнток.
Як наголошує директор Центру матері та дитини Дмитро Вітренко, для колективу пологового будинку та жінок відкриття оновленого гінекологічного відділення — це важлива подія, особливо в теперішній, складний для країни, воєнний час. Адже все в цьому відділенні зроблено за сучасними стандартами та вимогами НСЗУ.
«У гінекологічному відділенні надають спеціалізовану допомогу вагітним та жінкам із захворюваннями репродуктивної системи, в ньому проводять консервативне та оперативне лікування пацієнток, незалежно від їх місця проживання, зокрема й жінкам, які переїхали до нашого міста через війну», — говорить пан Дмитро.
Минулоріч у відділенні провели 1680 оперативних втручань.
Від початку нинішнього року в Черкаському центрі матері та дитини народилося 465 немовлят. За період воєнного стану — 300; 85 діток народили переселенки.
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Найскладніше для журналістів, що замірилися на інтерв’ю з чільником Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова, академіком Василем Лазоришинцем, — застати директора в кабінеті: він переважно в операційній або в місті в справах Інституту чи Академії медичних наук України. >>
На Черкащині житель міста Сміла Олександр Прилуцький 14 років поспіль боровся за своє здоров’я та життя. >>
По всьому світу лише 1 з 10 дітей мають достатньо фізичної активності, сну і проводять зі смартфонами небагато часу – таку невтішну статистику виявили науковці. >>
Три літні місяці у Черкаському обласному перинатальному центрі виявилися особливо «врожайними» на народження двієнь: у серпні народилося 5 двієнь, а в липні — аж 8. >>
В Древній Спарті дітей з церебральним паралічем кидали в провалля. >>