Козацьке Різдво влітку: в Україні та Польщі онлайн можна дивитися найкращі дитячі фільми

09.06.2022
Козацьке Різдво влітку: в Україні та Польщі онлайн можна дивитися найкращі дитячі фільми

«Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке». (Фото з сайту childrenkinofest.com.)

Безкоштовні покази фільмів тривають онлайн для юних глядачів і глядачок на території України та Польщі в рамках дев’ятого Чілдрен Кінофесту, який триватиме до 12 квітня.

 

Фестиваль усі роки існування безкоштовно знайомить українських дітей із новими європейськими стрічками та світовою кінокласикою, а також відкриває нові таланти.


Для безпеки й доступності фестиваль цього року проходить в онлайн-форматі. Переглянути фільми можна на сайті online.childrenkinofest.com на території України, а також Польщі, яка прийняла найбільше тимчасово переміщених українців.

 

Після кожного перегляду глядачі та глядачки мають змогу оцінити побачене, і на основі цих голосів буде обрано переможця фестивалю.


Фільмом-відкриттям стала французька анімація «Принцеса драконів». Головна героїня — дівчинка, яка зростала в родині драконів. Коли вона опиняється у світі людей, він видається їй абсолютно новим і незвичним.

 

Картина була доступна для перегляду впродовж перших трьох днів фестивалю — з 3 до 5 червня. Решту програми можна дивитися протягом усього фестивалю.


Україну в конкурсній програмі Чілдрен Кінофесту представляє пригодницьке фентезі «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке», зняте за мотивами казки Сашка Лірника. Ще один фільм фестивалю у жанрі фентезі — «Неллі Рапп — мисливиця на монстрів» зі Швеції.


Є в програмі й фантастика — нідерландська стрічка «Місія Нови» про подорож у часі й порятунок світу від екологічної катастрофи. Аргентинська драма «Дельфін» розповідає про хлопчика, який торує шлях зі злиднів до своєї мрії потрапити в оркестр.


Також у програму ввійшли комедії: австрійсько-німецька стрічка «Францові історії» та «Мій тато — сосиска» спільного виробництва Бельгії, Нідерландів і Німеччини.
Поза конкурсом юні глядачі та глядачки ознайомляться з класикою анімації — Чілдрен Кінофест покаже спеціальну добірку епізодів «Крота» до 65-річчя знаменитого чеського мультсеріалу.


За традицією, на фестивалі продемонструють і минулорічного переможця — пригодницьку стрічку «Полі» спільного виробництва Франції та Бельгії. Картина розповідає про пригоди двох друзів — дівчинки та поні, якого вона звільняє від життя в неволі.


Ушосте в межах Чілдрен Кінофесту відбувається Конкурс короткометражних фільмів, знятих дітьми. Переможців обере почесне журі, до складу якого ввійшли режисерка Катерина Горностай, акторка Оксана Черкашина та режисер Антоніо Лукіч. Шляхом глядацького голосування буде також обрано лауреата Призу глядацьких симпатій. Добірка фіналістів Конкурсу буде доступна для перегляду в усьому світі.


Чілдрен Кінофест проводять за підтримки House of Europe. Фестиваль дякує за допомогу Польському кіноінституту, Goethe-Institut, Французькому інституту в Україні, Австрійському культурному форуму в Києві та Австрійському бюро кооперації у Львові.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як головні герої документального фільму «Віддалений гавкіт собак» вибралися з блокадного Маріуполя.