Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Андрій Лунін став третім українцем, який вигравав ЛЧ. (Фото з інстаграму Луніна.)
Насичений футбольний євросезон уже традиційно завершується подачею десерту з вишенькою на торті — фіналом Ліги чемпіонів.
На відміну від попередніх років, коли на місце проведення вирішального поєдинку впливала пандемія коронавірусу, цього разу причиною зміни локації стало вторгнення РФ в Україну.
Нагадаємо, через неспровоковану війну, яку Росія розв’язала проти України, УЄФА вирішило відібрати у Санкт-Петербурга право матчу за трофей та віддати його паризькому «Стад де Франс».
У 2022 році до вирішального поєдинку, як і чотири роки тому в київському фіналі, дісталися мадридський «Реал» та «Ліверпуль». Утім цього разу, на відміну від футбольного свята в столиці України, без організаційних ексцесів не обійшлося.
Усе почалося з того, що футболісти «Ліверпуля» добиралися на стадіон на клубному автобусі без супроводу поліції, через що потрапили у затор. Згодом «вилізла» ще одна проблема: один із пунктів пропуску на арену зламався, а «гарячі» фанати англійців намагались прорвати «оборону», аби все ж таки потрапити на трибуну.
Арбітру довелося тричі переносити початок матчу, а поліція вдалася до застосування сльозогінного газу проти уболівальників. Зрештою організацію фіналу в пресі вже визнали провальною.
Сам поєдинок пройшов так, як і майже всі зустрічі «Реала» у «плей-оф»: його суперник має перевагу, але перемагають саме мадридці. Так було і з «ПСЖ» та «Челсі», коли Бензема рятував «галактікос», так сталось і проти «Ман.Сіті», коли Родріго витягнув для підопічних Анчелотті, здавалося б, уже безнадійну гру.
Так, зрештою, сталося й у фіналі: мерсисайдці на чолі з Салахом та Мане (який після невдалого фіналу, схоже, їде грати за «Баварію») били частіше і атакували гостріше, але у «вершкових» був свій козир — голкіпер Тібо Куртуа, який іще раз підтвердив статус найкращого воротаря сезону у світі, зробивши дев’ять сейвів і зберігши ворота «сухими». Відбиваючись весь матч, мадридці все ж знайшли один шанс відзначитись і сповна реалізували його: переможний м’яч — на рахунку Вінісіуса.
Таким чином, це вже п’ятий трофей ЛЧ для «Реала» за останні вісім років та загалом 14-й в історії. Наставник же нових королів Європи Карло Анчелотті увійшов в історію як тренер, який брав по дві ЛЧ з двома різними командами (спочатку з «Міланом», а тепер із «Реалом»).
Найкращим бомбардиром турніру став французький нападник тріумфаторів Карім Бензема, якому зовсім трохи не вистачило, аби повторити рекорд Роналду (15 голів проти 17). Зважаючи на фантастичну гру француза у цій ЛЧ, а також статус чемпіона Іспанії та кращого голеадора Ла Ліги, саме Карім є головним фаворитом гонки за «Золотий м’яч».
Тим паче, що цього разу індивідуальний приз вручатимуть не за підсумками календарного року, а за результатами сезону (усе через занадто пізній старт ЧС-2022, який ітиме в залік уже наступного розіграшу). Безальтернативність у виборі визнає і семиразовий володар «Золотого м’яча» Ліонель Мессі, який заявив, що перемога Бензема в голосуванні — лише питання часу.
Головний же герой фіналу Тібо Куртуа, мабуть, не зможе поборотись із партнером по команді за особистий трофей, але у топ-3 гонки після вражаючого сезону точно має потрапити.
Матч у Парижі, до слова, ще раз показав, чому резервний голкіпер «Реала» Андрій Лунін за два роки в основі команди зіграв лише п’ять матчів, при цьому жодного — в ЛЧ, адже конкурувати з таким Куртуа надзвичайно складно.
Хай там як, але свою медаль переможця найпрестижнішого клубного турніру Андрій отримав, а на святкуванні огорнув чемпіонський кубок українським прапором, щоб знову нагадати світу про війну та необхідність підтримки України.
«Кубок чемпіонів з українським прапором. Зараз важливо, аби не забували про нашу країну й про те, що відбувається! Сподіваюсь, цей момент та ця гра подарували українцям посмішки», — написав Лунін після матчу.
23-річний голкіпер, до речі, став третім українцем, який вигравав ЛЧ, після Андрія Шевченка та Анатолія Тимощука.
Успішне завершення сезону — хороший шанс для Андрія на мажорній ноті піти з «Реала» (в оренду чи повноцінним трансфером) у пошуках постійної ігрової практики. До «Ювентуса», «Боруссії» і «Тоттенхема», які стежать за українцем, нібито додались і «Вільярреал» із «Вест Хемом».
Схоже, вже після матчів збірної ми дізнаємось про клубне майбутнє Луніна. Принаймні ЗМІ переконують, що це, найімовірніше, буде оренда в іспанську команду, де Андрій зможе претендувати на роль першого номера.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>
На нову благодійну поштову марку, присвячену одному з найтитулованіших боксерів України – Олександру Усику, "Укрпошта" відкрила передзамовлення . >>