Олена Гончарук перемогла на конкурсі на посаду керівника Довженко-Центру
В.о. керівника Національного центру Олександра Довженка, директорка Музею кіно Олена Гончарук знову здобула перемогу в конкурсі на посаду керівника інституції. >>
Вокальний ансамбль «Оберіг» із Вінниччини проводить доброчинні концерти. (Фото надане колективом. oberig)
Благодійні концерти на підтримку українських захисників проводить вокальний ансамбль «Оберіг» iз Вінниччини, в якому молодь об`єдналась задля важливої творчої справи — пошуку автентичних народних пісень, їх реконструкції та обробки із сучасним підходом з метою збереження, популяризації пісенної спадщини.
Колектив створили у 2017 році. А вже здобув 12 гран-прі, 32 медалі першого ступеня, звання народного. Випустили власний альбом із назвою «Ваш Оберіг». Перемогли в конкурсах у Грузії, Болгарії та Франції.
Музичний жанр колективу: акапельне чотириголосе виконання українських народних, повстанських, сучасних пісень у власних обробках, іноді з супроводом музичних інструментів — етнічних і класичних.
Учасниками ансамблю є молоді люди, які згуртувались, іще будучи студентами з різних факультетів та напрямків спеціальності, зокрема з економічного, фізико-математичного, філологічного, біологічного. Бегас-Коваль Ніна — засновниця та керівник колективу, І голос, сестрички-близнючки — Ганна та Олена Степові — ІІ і ІІІ голоси, Лебедкін Максим — соліст, ІV голос, Вуйко Павло — гітарист, Юрчишен Данило — бітбоксер, соліст, Денис Гуменюк — репер, Юрій Свічкар — соліст.
Усіх об’єднувала музика і народна пісня. Цікавою ноткою колективу є те, що, не маючи музичної освіти, учасники гурту співають твори чотириголосого виконання зі складною гармонією. Тобто «сховатись» за когось у вокальному виконанні немає можливості.
У кожного свої партії, і їх потрібно тримати для того, щоб утворилось магічне звучання багатоголосся. До акапельного виконання додаються ще сучасні ритми: біт-бокс, реп, іноді акомпанує акустична гітара.
«Акапельне виконання є найскладнішим видом у вокальному світі, — зазначає керівниця колективу Ніна Бегас-Коваль. — Коли я пишу обробки, а це 3-4 голоси, одразу уявляю все багатство українського народу з глибини віків, і саме цю глибину хочеться донести до слухача. Народні пісні ми збирали по селах у старожилів. У нас живе виконання, живих пісень. Багато пісень для обробок я взяла від свого дідуся та батька, зокрема колисанку, з якою перемогли у Парижі».
Ще до війни учасники ансамблю розуміли важливість збереження та популяризації українських повстанських пісень. Для підтримки українських військових писали власні авторські пісні, з якими перемагали на всеукраїнських конкурсах.
У нових піснях так само оспівується героїзм, витривалість та боротьба за Україну. В репертуарі «Оберегу» є власна обробка однієї з популярних повстанських пісень — маршу ОУН-УПА (1929 р.) «Зродились ми великої години», який став маршем ЗСУ.
Слухачі, які вперше чують гармонійне виконання ансамблю, дуже захоплюються та вражені глибиною автентики українського народу.
В ютубі за декілька останніх тижнів перегляди пісень «Оберега» сягають понад 25 тисяч. У лідерах, зокрема, «Туман яром» — пісня, в якій оспівується вимушений переїзд сотень, тисяч, мільйонів українців за кордон у пошуках кращої долі.
В.о. керівника Національного центру Олександра Довженка, директорка Музею кіно Олена Гончарук знову здобула перемогу в конкурсі на посаду керівника інституції. >>
Російські військові на тимчасово окупованих територіях вилучають українські книги, а потім спалюють їх у котельнях. >>
Класична музика – чи не найприйнятніший варіант пережити непростий лютий у період повномасштабної війни. Національна філармонія України пропонує змістовну програму. >>
Болонський книжковий ярмарок оголосив короткий перелік найкращих дитячих видавництв з усього світу за 2022 рік. Українське видавництво «Видавництво Старого Лева» вперше за роки існування премії потрапило туди. >>
Лавреатами Міжнародної літературно-мистецької премії імені Лесі Українки за 2023 рік стали 8 культурних діячів України, серед яких художники, письменники, історики, перекладачі, поети. >>
Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) разом із Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) займуться попередженням незаконної торгівлі викраденими російськими окупантами предметами мистецтва та старовини. >>