Через програму Є-підтримка (простіше кажучи, за «ковідну тисячу», а з бустером — уже всі 1,5 тисячі гривень) можна передплатити друковані газети і журнали, повідомив днями очільник Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
За «тестову» добу 7 лютого через онлайн-сервіс Укрпошти отримано перші 60 замовлень на передплату національних та місцевих видань.
НСЖУ спільно з Українською асоціацією медіабізнесу та Асоціацією незалежних регіональних видавців та разом із керівництвом Укрпошти лобіювала включення до Є-підтримки передплати на друковані ЗМІ від листопада минулого року.
Нагадаємо, кошти, які мають право отримати ті люди, які щепилися двома дозами від COVID-19. Від початку «ковідну тисячу» можна було витрачати в театрах, кінотеатрах, музеях, книжкових магазинах (як фізичних, так і онлайн), на квитки в Укрзалізниці та внутрішні авіарейси. Згодом додалася можливість за ці гроші людям у віці від 60 років купувати ліки. Ці гроші не можна зняти готівкою або переказати на іншу картку.
На цільову програму Є-підтримка, яка заохочує вакцинування від небезпечного коронавірусу, а також у пандемічний період економічно підтримує вразливі сфери культури та надання послуг, — із державного бюджету виділили 11 мільярдів гривень (вісім млрд грн з бюджету минулого року та ще три — з цьогорічного).
Таким чином держава повертає вакцинованим людям трохи грошей платників податків, які визначено спрямовує на конкретні ділянки, на які зазвичай у багатьох не вистачає коштів. Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю одному з видань зауважив, що грошей на виплату 500 грн громадянам, які зроблять бустерну дозу вакцини від COVID-19, у бюджеті поки що не вистачає.
Навіть підлітки віком від 14 років тепер можуть скористатися програмою Є-підтримка — 7 лютого набула чинності відповідна постанова Кабміну, яку уряд схвалив 2 лютого. Вони зможуть, крім стандартних категорій (книги, спорт, внутрішні подорожі тощо), витратити свою тисячу гривень на освітні курси, шкільне приладдя та канцелярські вироби.
Щодо передплати друкованих ЗМІ за кошти Є-підтримки, то онлайн-сервіс Укрпошти наразі є єдиним варіантом для цього. Листоноші, відділення та поштові термінали на місцях можуть і надалі приймати платежі в рахунок власних коштів передплатників, але не працюватимуть із «тисячею» за вакцинацію.
Передплата «України молодої» за «ковідну тисячу» можлива на 10 місяців нинішнього року (березень — грудень). Щоб отримувати 24-шпальтовий щотижневик до кінця року, оплачують вартість видання з доставкою та вартість приймання передплати.
688,30 грн виокремлено для Луганської і Донецької областей, індекс видання 87299. Можливо передплачувати на термін від 1 місяця — 70,18 грн.
Ровесниця відновлення Незалежності України — газета «Україна молода» — продовжує розповідати на сторінках про цікавих і знакових людей та найважливіші події. Вдячні кожному читачеві, який з нами утверджує незалежність України.
Умови передплати на «Україну молоду»:
Хто з вас, шановні читачі, не встиг оформити передплату на 2022 рік, це можна зробити найближчим часом — до 18 лютого, і ви отримуватимете газету з березня. Оформити передплату можна у
відділеннях поштового зв’язку, в операційних залах поштамтів, у пунктах приймання пе редплати, на сайті ПАТ «Укрпошта» www.ukrposhta.ua, ДП «Преса» www.presa.ua, як за електронною
версією Каталогу видань України «Преса поштою», так і за друкованим Каталогом видань «Преса поштою».
До наших постiйних читачiв ми традицiйно звертаємося: якщо ви багато рокiв передплачуєте «Україну молоду» — порадьте передплату i своїм родичам, друзям, сусiдам, знайомим.
Передплатна вартiсть «України молодої» на 2022 рiк:
на місяць — 57 грн. 08 коп.,
на два місяці — 114 грн. 16 коп.,
до кінця півріччя — 228 грн. 32 коп.,
до кінця року — 570 грн. 80 коп.
Передплатний iндекс — 60970
Для органiзацiй, юридичних осiб:
на місяць — 72 грн. 08 коп.,
на два місяці — 144 грн. 16 коп.,
до кінця півріччя — 288 грн. 32 коп.,
до кінця року — 720 грн. 80 коп.
Передплатний iндекс — 01555
«Укрпошта» додатково за саму процедуру оформлення передплати бере: на місяць — 4 грн. , на два–три місяці — 9 грн., на чотири–шість місяців — 11 грн., на сім–дванадцять місяців — 15 грн. 30 коп.
Валентина ГРИГОРЕНКО