Феміністка, поетеса й освітянка. Історія поетеси Уляни Кравченко
Імена українських письменників, про яких ми тривалий час майже нічого не знали, поволі повертаються. >>
У столичній Національній бібліотеці України для дітей демонструють «Рушник єдності», який привезли у Київ з міста Калуш, що на Івано-Франківщині.
Створили символ і оберіг єднання студенти фахового Коледжу культури і мистецтв.
Цей унікальний виріб внесено до Національного реєстру рекордів України як найдовший рушник (11 м 79 см), а виготовлений він у старовинній техніці фелтингу. У цьому рушникові поєднано українські етнографічні орнаментальні мотиви 22 регіонів України.
Опісля Києва всеукраїнську рушникову естафету «Нас єднає рушник-рекордсмен», яка стартувала з нагоди дня Соборності, прийматиме комунальний заклад «Запорізька обласна бібліотека для дітей «Юний читач». Буде це 22 лютого.
«Приурочимо ми цю подію до дня рідної мови», — розповіла директорка бібліотеки «Юний читач» Лариса Данилова.
І так почергово рушник із Калуша розміщуватиметься в різних куточках України в мережі спеціалізованих бібліотек для дітей. Ця естафета об’єднає дітей і дорослих — патріотів, які душею і серцем люблять Україну та все українське.
«Виготовлено рушник не в класичній, а у старовинній техніці, в техніці фелтингу (фелтинг — це валяння вовни за допомогою голок)», — розповіла Юлія Олінкевич, викладачка, головна майстриня проєкту.
Презентували в Києві рушник авторка ідеї Іванна Свирид, голова циклової комісії викладачів образотворчого мистецтва Тетяна Мельник, виконуючий обов’язки директора коледжу Ярослав Яців, а також калуський міський голова Андрій Найда, який завжди охоче підтримує культурологічні проєкти.
Людмила ЧЕЧЕЛЬ
Імена українських письменників, про яких ми тривалий час майже нічого не знали, поволі повертаються. >>
Мар’яна Савка має понад десять книжок віршів, місце їй в історії сучасної поезії давно заброньовано. >>
У широкий прокат із 29 травня повертається культова українська стрічка «Тіні забутих предків» режисера Сергія Параджанова - на великі екрани вийде її оновлена версія. >>
Пожежа в музеї "Українське село культурної спадщини"спалахнула в Канаді поблизу міста Едмонтон. >>
Скульптуру українського художника Олексія Сая "Воля" встановили на Центральному залізничному вокзалі. >>
У Національному центрі "Український Дім" у Всесвітній день мистецтва, 15 квітня, відбулася презентація нової пам'ятної монети "Світ мистецтва кутюр'є. Любов Панченко", присвяченої багатогранній постаті, душі українського мистецтва, видатній художниці-модельєру та шістдесятниці Любові Панченко. >>