Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У столичній Національній бібліотеці України для дітей демонструють «Рушник єдності», який привезли у Київ з міста Калуш, що на Івано-Франківщині.
Створили символ і оберіг єднання студенти фахового Коледжу культури і мистецтв.
Цей унікальний виріб внесено до Національного реєстру рекордів України як найдовший рушник (11 м 79 см), а виготовлений він у старовинній техніці фелтингу. У цьому рушникові поєднано українські етнографічні орнаментальні мотиви 22 регіонів України.
Опісля Києва всеукраїнську рушникову естафету «Нас єднає рушник-рекордсмен», яка стартувала з нагоди дня Соборності, прийматиме комунальний заклад «Запорізька обласна бібліотека для дітей «Юний читач». Буде це 22 лютого.
«Приурочимо ми цю подію до дня рідної мови», — розповіла директорка бібліотеки «Юний читач» Лариса Данилова.
І так почергово рушник із Калуша розміщуватиметься в різних куточках України в мережі спеціалізованих бібліотек для дітей. Ця естафета об’єднає дітей і дорослих — патріотів, які душею і серцем люблять Україну та все українське.
«Виготовлено рушник не в класичній, а у старовинній техніці, в техніці фелтингу (фелтинг — це валяння вовни за допомогою голок)», — розповіла Юлія Олінкевич, викладачка, головна майстриня проєкту.
Презентували в Києві рушник авторка ідеї Іванна Свирид, голова циклової комісії викладачів образотворчого мистецтва Тетяна Мельник, виконуючий обов’язки директора коледжу Ярослав Яців, а також калуський міський голова Андрій Найда, який завжди охоче підтримує культурологічні проєкти.
Людмила ЧЕЧЕЛЬ
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>