Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Всеукраїнський театральний фестиваль-премія «ГРА» (Great Real Art) приймає заявки. (Фото з відкритих джерел)
До 15 березня триватиме прийом заявок від бажаючих стати учасником уже п’ятого Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА» (Great Real Art).
Його організатор — Національна спілка театральних діячів України — знову наголошує, що мета проведення лишається незмінною: об’єднати всі театри країни і презентувати їхні найкращі постановки як глядачам України, так і міжнародній спільноті; популяризувати національне театральне мистецтво в усіх його жанрах, стилях і формах; визначити провідні тенденції та стимулювати розвиток.
Фестиваль-премія «ГРА» традиційно проводиться на конкурсній основі за підсумками минулого календарного року. У п’ятій каденції розглядатимуться прем’єри періоду з 1 січня по 31 грудня 2021 року.
В ньому може взяти участь будь-який професійний театральний колектив будь-якої форми власності (державний, комунальний, приватний).
До 27 березня на основі поданих від театрів заявок обрана експертна рада сформує лонглист учасників. А вже у першій половині липня — після перегляду десятьма експертами наживо всіх цих вартих уваги вистав — виокремить у шортліст 12 кращих із кращих постановок.
Четвертим етапом планують показ цих вистав у місті, обраному оргкомітетом фестивалю-премії, та визначення переможців міжнародним журі. Термін проведення цього підсумкового свята для глядачів і фінального наближення до результатів — друга половина листопада.
Лауреати фестивалю-премії визначатимуться у шести загальних номінаціях: за найкращу драматичну виставу; за найкращу виставу для дітей; за найкращу музичну виставу в жанрі опери/оперети/мюзиклу; за найкращу танцювальну виставу і виставу фізичного театру; за найкращу камерну виставу (до 150 глядачів); за найкращу виставу на перетині театральних жанрів, мистецького синтезу і перформативних форм.
Та у шести індивідуальних номінаціях: за найкращі жіночу і чоловічу ролі, режисерську роботу, сценографію, хореографічне рішення та найкраще музичне рішення вистави. Найкращих ГРАвців у «ГРА» нагородять дипломами.
Тетяна РУДЕНКО
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>