Наїв і реалії мисткині — Прими: сага з народного життя «Світотворення від Марії» Людмили Лисенко
Переді мною трохи не 1 тисяча 700 сторінок романного трикнижжя Людмили Лисенко «Світотворення від Марії» (Переддень. Введення. Об’явлення). >>
Головний герой на прізвисько «Носоріг» потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях
Після перегляду фільму (знятого дуже реалістично з жорсткими сценами про українські «буремнi 90-ті» й життєву драму головного героя-бандита) відбувся пресбрифінг з його творцями: режисером стрічки Олегом Сенцовим та продюсером Денисом Івановим.
Головну роль чудово зіграв, як і багато інших непрофесійних акторів, задіяних у фільмі, Сергій Філімонов. Історія фільму заснована на реальних подіях і багато в чому «списана» з бурхливого життя одного знайомого-кримчанина Олега Сенцова.
Головний герой на прізвисько «Носоріг» потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.
Бюджет стрічки — 1,6 млн євро, знято її у ко-продукції з Польщею та Німеччиною.
«Носоріг» є другою повнометражною роботою відомого українського режисера. Світова прем’єра фільму відбулася на 78-му Венеціанському кінофестивалі в офіційній конкурсній програмі «Горизонти», українська — минулої осені на Київському тижні критики.
Стрічка Сенцова нещодавно була визнана найкращою на Стокгольмському міжнародному кінофестивалі, а перемогу в номінації «Найкращий актор» отримав Сергій Філімонов, який раніше також був визнаний найкращим актором на Міжнародному кінофестивалі в Батумі.
Варто додати, що Сергій Філімонов — ветеран російсько-української війни і брав участь у бойових діях на сході України у складі полку «Азов». Нині Сергій з однодумцями активно «воює» в Києві з незаконними новобудовами.
Зйомки «Носорога» проходили в Кривому Розі, Львові та Києві й завершилися в грудні 2020 року.
Створення фільму підтримано Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань кіно, фондом підтримки спільного кіновиробництва та прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт EURIMAGES, Польським кіноінститутом, німецьким кінофондом Medienboard Berlin-Brandenburg.
У широкий український прокат «Носоріг» вийде 17 лютого 2022 року. Варто наголосити, що днями стрімінгова платформа Netflix придбала права на онлайн-показ «Носорога» (Rhino).
Онлайн-прем’єра фільму відбудеться наприкінці весни 2022 року й ця стрічка стане одним із небагатьох українських фільмів, який потрапив у колекцію стрімінгу (стрімінг — потокова мультимедіа. — Ред.)
Окрім Netflix, стрічку Сенцова також купили для показу у Великій Британії, Франції, Італії та інших країнах світу. Телевізійна прем’єра фільму «Носоріг» має відбутися на німецько-французькому телеканалі ZDF/ARTE.
Щодо майбутніх планів, то в Олега Сенцова є вже написані ним чотири сценарії, які він хоче екранізувати, — залишається лише знайти на це кошти.
Переді мною трохи не 1 тисяча 700 сторінок романного трикнижжя Людмили Лисенко «Світотворення від Марії» (Переддень. Введення. Об’явлення). >>
У Києві Національний академічний оркестр народних інструментів України (НАОНІ) та театр «Шерліз» 10 січня представляють додаткову виставу за мотивами відомої повісті Чарльза Діккенса «Різдвяна історія». >>
Землю ботанічного саду ім. Гришка, що у Києві, незаконно віддали під забудову: там планують будівництво житлових будинків та офісів. >>
Танцівник, хореограф та переможець 6 сезону шоу "Танцюють всі!" Володимир Раков загинув на фронті під час виконання бойового завдання. >>
Власний онлайн-кінотеатр запускає Національний центр Олександра Довженка, що є найбільшим архівом українського художнього кіно. На ньому можна буде переглянути українські фільми різних епох легально. >>
Станом на грудень 2024 року зафіксовано пошкодження російськими варварами 1255 об'єктів культурної спадщини, з яких 125 – національного значення. >>