«Розстріляне» покоління: від початку повномасштабки в Україні загинули десятки митців та журналістів
Із початку широкомасштабного вторгнення росії – в Україні загинули 145 митців та 95 медійників. >>
Шик Рундальського палацу. (Фото Оленки МАРТИНЮК.)
У Латвії можна відвідати Рундальський палац, справжню барокову перлину на південь від Риги.
Його архітектором був Франческо Растреллі, якого знаємо по роботі над київською Андріївською церквою.
Рундальський палац, безперечно, є однією з найбільших туристичних атракцій Латвії. Щоденно його можуть відвідувати від тисячі до 11 тисяч осiб.
Палацовий ансамбль займає 85 гектарів: тут і палац, i стайні, бароковий парк, мисливський парк, сади, ставок, канали, теплиці тощо.
Його масштаби вражають та дозволяють милуватись майстерністю найкращих ремісників свого часу. Кожна з кімнат палацу має своє призначення.
В одній, скажімо, зібране мисливське приладдя та картини на цю тематику. Або ж є блакитна кімната, де експонують фламандські натюрморти. Бібліотека має вражаючу колекцію рукописів.
У золотій та бальній залах представлені так звані порцелянові кімнати, колекція такої вишуканої кераміки здавна була символом статусності.
Поряд із будівлею палацу — неймовірний бароковий сад, який минулого року отримав нагороду European Garden Award («Європейська нагорода садів») у категорії керування історичним садом.
Особливо виділяється розарій, де представлені 2 тис. 230 сортів троянд iз 17 країн світу, включно з клумбами з історичними сортами — їх 600. Якщо останні переважно квітнуть на початку літа, то сучасні сорти можуть радувати око до перших заморозків. До речі, відвідувачів у розарії часто навіть більше, ніж у палаці!
На озерці на території є так званий «кроликовий палац». Його можуть споглядати туристи в теплу пору, катаючись на човниках.
У Рундальському палаці відбуваються тимчасові виставки. Нині триває експозиція жіночого та чоловічого вбрання ХVIII століття. Серед експонатів — багато аксесуарів, вражаюча колекція мережива, а також ансамблі одягу.
Атмосфера у палаці дуже приязна. Коли заходите — вас зустрічають, за відчуттям, не працівники музею, а давні друзі, які чекали саме вас.
Між іншим, молодята тут можуть орендувати Білу бальну залу і повальсувати під музику Штрауса або ж, власне, провести шлюбну церемонію.
Оленка МАРТИНЮК
Із початку широкомасштабного вторгнення росії – в Україні загинули 145 митців та 95 медійників. >>
Поет і прозаїк Олексій Безпальцев загинув на російсько-українській війні. >>
У ЗСУ створено підрозділ, який координуватиме дії, спрямовані на захист, збереження та запобігання знищенню об'єктів культурної спадщини, які можуть опинитися під загрозою внаслідок бойових дій - підрозділ із захисту культурної спадщини. >>
Актор театру та кіно Яків Ткаченко загинув на війні – він став на захист України ще в перші дні повномасштабного вторгнення росії. >>
У Києві в п’ятницю, 15 листопада, на Софійській площі провели акцію «Порожні стільці» на підтримку журналістів, письменників, діячів культури та правозахисників, що зникли безвісти, були ув’язнені чи перебувають у російському полоні. >>
У київському кінотеатрі “Жовтень” відбувся допрем’єрний показ фільму “Потяг до життя” – документальної стрічки з ексклюзивними історіями українських залізничників. >>