Дмитро Фірташ з дружиною «заробили» від Британії санкції за корупцію
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
Традиція прикрашати ялинку бере початок з давніх давен — їй понад 2 тисячі років.
Розвішуючи на деревах солодощі і подарунки, люди прагнули таким чином задобрити духів, привернути їхню прихильність.
Але з часом прикрашання «живих» вічнозелених красунь переросло в їх масове вирубування й «оздоблення» по домівках.
У Росії цю (як на мене, варварську) традицію було введено фактично разом з указом царя Петра І відзначати Новий рік з 1 січня 1700 року.
В Україні, особливо по селах, раніше ніякого Нового року не відзначали, а урочисто святкували Різдво, проте час вніс свої корективи.
Наразі жителі та гості Києва вже з 15 грудня можуть купити легальну новорічну ялинку.
Офіційні ярмарки працюватимуть до 31 грудня й придбати новорічне дерево можна буде на 187 локаціях по всій столиці. Ціни в офіційних точках продажів коливатимуться в межах від 150 до 500 гривень.
Але ці ярмарки мають відповідати наступним вимогам: усі дерева мають бути з чіпами, які містять максимум інформації про ялинку або етикетками; територію ялинкового майданчика слід огородити; на локації розмістити відомості про суб’єкт підприємницької діяльності та режим роботи; також повинна бути лінійка для вимірювання ялинки та інформація про вартість погонного метра. Всього цього року легальних ялинок лісгоспи планують продати 510 тисяч штук.
Додамо, що цьогоріч у Києві «порушили» традицію: головну ялинку країни «запалять» не на День святого Миколая, а напередодні — 18 грудня.
Відкриття різдвяно-новорічних свят транслюватимуть на найбільшому екрані країни (на будівлі ТРЦ «Гуллівер» на Спортивній площі). В рамках трансляції біля локації побудують новорічний ярмарок. Тут буде зона фудкорту. Також на великому екрані можна буде побачити трансляції з відкриття інших новорічних локацій.
Напередодні Нового року в Києві відкриється прогулянкова ковзанка, яку облаштують на Подолі.
У Держлісагентстві повідомили, що в державних лісгоспах України можна купити живу метрову ялинку в межах 70-100 грн, що набагато дешевше, ніж на ялинкових базарах.
«Найкращий варіант — придбати живу ялиночку в горщику, щоб після свят висадити її знов», — додали у відомстві.
Штрафи за незаконну вирубку зелених красунь наразі чималі й залежать від товщини стовбура ялинки: якщо діаметр стовбура до 10 см — доведеться сплатити 545 грн; від 10 до 14 см — 960 грн; від 14 см — 2 тис. 465 грн.
Крім цього, ялинкові браконьєри будуть змушені сплатити адміністративні штрафи в розмірі від 30 до 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне дерево (510 — 1 тис. 20 грн).
Зауважу, що чимало моїх знайомих уже давно «перейшли» на штучні ялинки саме з переконань збереження природного довкілля.
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
Це люди, які не шукають роботу з різних причин. >>
Посадовців МСЕК і медустанов правоохоронці викрили в трьох областях України: за версією слідства вони були причетними до оформлення фіктивних інвалідностей для ухилення від мобілізації. >>
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про вдосконалення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). >>
До другого читання держбюджет на 2025 рік схвалено Комітетом Верховної Ради. >>
У Полтавській області в колишнього посадовця Головного управління Державної казначейської служби знайшли необґрунтовані активи на мільйони доларів США. Правоохоронці розслідують справу за фактами незаконного збагачення й «відмивання» грошей. >>