Станіслав Ігнатьєв: В України є шанс відбудувати зруйновані міста й економіку в прогресивному форматі
Життя в Україні вже ніколи не буде колишнім, але його новий формат повністю залежить від того, яку саме модель розвитку оберемо після перемоги. >>
Жертвами закону стануть переважно пересічні українці, які голосували за цих же самих «слуг». (Фото з відкритих джерел)
Поки пересічні українці спостерігали за політичними шоу за участю президента Володимира Зеленського, у Верховній Раді тим часом ухвалили скандальний законопроєкт 5600, який зробить усіх наших громадян біднішими.
За відповідне рішення проголосувало 255 нардепів. Закон ухвалили силами фракцій «Слуга народу», «За майбутнє» та групи «Довіра», а також завдяки 6 позафракційним депутатам.
Партія «Європейська Солідарність» одноголосно була «проти». Половина «Голосу» була проти, а інша — утрималася. «Батьківщина» доклала два голоси «за».
Документ вносить низку змін до Податкового кодексу України. Крім зміни ставок ренти на видобуток руди, законопроєкт вносить зміни до системи оподаткування сільгоспвиробників та фермерів, операцій з продажу нерухомості, екологічного податку та акцизного податку.
Як узагальнила народний депутат від «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко, за «ресурсний» законопроєкт 5600 проголосували переважно «слуги» та олігархічні групи.
А от жертвами його стануть переважно пересічні українці, які голосували за цих же самих «слуг».
«Ті , з кого качатимуть ресурс, — а це ФОПи і середній бізнес, приготуйтеся. Податки зростуть! — написала депутат на своїй сторінці у фейсбуці. — Підвищуються ставки екологічного податку, рентної плати за користування надрами та ставки акцизного податку на алкоголь та цигарки».
Також, за її словами, запроваджується мінімальне податкове зобов’язання на землю — 1,4 тис. грн за гектар на рік. А також — податок у 18% на доходи від продажу сільгосппродукції на суму в понад 12 мінімальних зарплат.
«У законопроєкті передбачено зменшення мінімальної площі землі фермерського господарства. Також виключаються з платників єдиного податку 4 групи платників, які займаються розведенням свійської птиці, крім курей.
Податок на продаж другої нерухомості протягом року становитиме 5%, третього та наступних об’єктів нерухомості — за ставкою 18%. Запроваджується також обмеження та відмова у праві виїзду керівників юридичних осіб або постійних представництв нерезидентів-боржників у разі наявності податкових боргів», — резюмувала Ірина Геращенко.
Життя в Україні вже ніколи не буде колишнім, але його новий формат повністю залежить від того, яку саме модель розвитку оберемо після перемоги. >>
Чиновники знову знайшли привід посваритися з волонтерами. >>
З 1 червня в Україні зросла вартість електроенергії: відтепер вона становитиме 2,64 грн/Кв-год. >>
"Волонтери, які ОФІЦІЙНО ведуть свою діяльність" - це реально не фраза, а бімба!!! Тобто є "офіційні" та "неофіційні" волонтери?", - обурюються користувачі після заяви міністра фінансів Марченка. >>
Намір збільшити витрати на оборону до понад $20 млрд має Данія. Також скандинавська країна прагне задовольнити вимогу НАТО щодо оборонних витрат на рівні 2% ВВП до 2030 року. >>
Дана Ярова заявляє про існування рекордної дебіторської заборгованості оборонного відомства, внаслідок чого велика кількість контрактів на закупівлю зброї просто не виконується. >>