ВРУ схвалила в першому читанні Держбюджет на 2025 рік
Верховна Рада України в четвер, 31 жовтня, в першому читанні проголосувала за проєкт держбюджету на 2025 рік. >>
В Інтернет Асоціації України (ІнАУ) прогнозують підвищення вартості послуг із підключення до інтернету та абонплати приблизно на 20%.
При цьому очікується не лише підвищення вартості інтернет-зв’язку, а й погіршення його якості, а також зрив державних програм з інтернетизації населення.
Причина такого здорожчання — у втручанні держави в процес закупівлі кабельної продукції для прокладання інтернету. В чому проблема?
У середині 2020 року два українські виробники кабельної продукції — Одескабель та Південкабель — ініціювали розслідування діяльності Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі. На підприємствах ствержували, що підвищення імпорту кабельної продукції загрожує існуванню кабельної галузі України.
Наприкінці жовтня цього року Окружний адмінсуд Києва (ОАСК) своїм вердиктом заблокував відповідне рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі. Таким чином дозволивши запровадження нового мита у 23,5% на імпортну кабельну продукцію.
У прокладанні нових телекомунікаційних мереж вартість кабелю становить близько 90%. Звісно, подорожчання кабелю не зможе не позначитися на вартості кінцевого продукту. Тобто на тарифах на інтернет.
Через неконкурентоспроможність імпортного кабелю ринок візьмуть під свій повний контроль кілька вітчизняних виробників, але їхня продукція об’єктивно поступається за якістю іноземному кабелю. До того ж, позбувшись сильних конкурентів, вони зможуть самі безконтрольно підвищувати ціну на свій продукт.
Член правління ІнАУ Микола Козак зазначив: «Дуже цікавим є факт, що мито було також запроваджено на ті види кабелю, які взагалі не виробляються в Україні. Вітчизняні заводи не мають ні технічної, ні якісної можливості їх виробляти. На таких видах кабелю збудовано до 50 відсотків мереж. З ким ми боремося і кого ми захищаємо, якщо вводяться мита на такі кабелі, які не виробляють вітчизняні підприємства?».
За словами Миколи Козака, «монополізація ринку кабельної продукції, викликана запровадженням імпорту дефіциту та підвищення цін, призведе до зриву урядових програм цифровізації України, зокрема бюджетної програми субвенцій на підвищення доступності широкосмугового доступу до інтернету в сільській місцевості».
Верховна Рада України в четвер, 31 жовтня, в першому читанні проголосувала за проєкт держбюджету на 2025 рік. >>
Серед особистих речей пасажирка рейсового автобуса "Познань - Суми" перевозила 255 золотих та срібних ювелірних виробів, орієнтовною вартістю майже 2,4 млн грн. >>
Понад півмільярда гривень на реалізацію державних політик неефективно використало Міністерство культури та стратегічних комунікацій. >>
У понеділок, 28 жовтня, повинен був стартувати продаж недобудованого багатофункціонального комплексу в Києві – Sky Towers. Однак на сайті системи електронних торгів арештованим майном CETAM сказано, що аукціон так і не відбувся. >>
Найбільший відсоток прокурорів, які мають інвалідність, за проміжними результатами розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності, виявили у Хмельницькій та Черкаській областях. >>
До росії – Північна Корея відправила щонайменше 500 офіцерів і трьох генералів. >>